Gotowe drinki w puszkach i małych butelkach coraz popularniejsze
13 Aug 2014 15:38

Ceny alkoholi w klubach i dystkotekach są nawet o 300 proc. wyższe niż w sklepie. Młodzi ludzie coraz częściej decydują się na before party, czyli wspólne spożywanie alkoholu na krótko przed pójściem na dyskotekę. To wpływa na rozwój oferty drinków w puszkach lub butelkach 0,33 l.

Tzw. Before party to wspólne spożywanie alkoholu na krótko przed pójściem na dyskotekę. Młodzi ludzie piją to samo czego mogliby napić się w klubie ale, za o wiele niższą cenę. Before'y najczęściej odbywają się w ‘bramach', na osiedlach, w parkach w pobliżu dyskoteki. Później będąc w klubie imprezowicze piją mniej.

Producenci alkoholu również zauważają ten trend. Dariusz Jarmiński, prezes firmy Pro-Log SA zajmującej się logistyką alkoholi tłumaczy: "Producenci tworzą rozmaite drinki na bazie swoich alkoholi i umieszczają je w puszkach lub butelkach 0,33 l. Takie alkohole są ciekawym substytutem drinków sprzedawanych w klubach i dyskotekach, a co najważniejsze ich cena jest nieporównywalnie niższa. Na półkach znajdziemy gotowe drinki z whiskey, wódką, ginem i tequilą. Mają niewielką objętość dlatego są wygodne w spożywaniu."

Producenci alkoholi zamykając w puszkach i butelkach popularne drinki poszerzają ofertę na before party.

Źródło: portalspozywczy.pl