GraphoStyle – nowy papier LWC z SCA
6 Jul 2015 13:33

Firma SCA wprowadza na rynek nowy spulchniany papier LWC o nazwie handlowej GraphoStyle. Jego drukowność jest porównywalna z oferowaną przez papiery stosowane do druku czasopism z najwyższej półki. Cechuje go większa objętość i jeden z najlepszych profili ekologicznych dostępnych na rynku.

GraphoStyle jest białym papierem LWC o matowym wykończeniu oraz wysokiej pulchności. Nadaje on ekskluzywny wygląd nawet publikacjom o niewielkiej liczbie stron. Sprawdza się również w przypadku druku mniejszych nakładów.

Parametry papieru GraphoStyle znajdą uznanie czytelników i reklamodawców. „W Europie widać wyraźny wzrost zapotrzebowania na papier o wysokiej pulchności i białości, ponadto ułatwiająca czytanie matowa powierzchnia papieru jest dowodem świadomości ekologicznej” - podkreśla Ulf Edman, dyrektor marketingu odpowiedzialny za papiery publikacyjne w SCA Ortviken.

GraphoStyle charakteryzuje wysoka białość, zapewniająca dobry kontrast oraz żywe odwzorowanie kolorów. Wyższa pulchność papieru umożliwia zastosowanie niższej gramatury, a w konsekwencji obniżenie kosztów zakupu i dystrybucji.

„W ostatnich latach – wychodząc naprzeciw potrzebom klientów - papiernia SCA Ortviken uruchomiła produkcję kilku nowych, ekonomicznie opłacalnych produktów. GraphoInvent to niepowlekany papier o wysokiej pulchności przeznaczony do druku gazet, czasopism i ulotek reklamowych. W krótkim czasie zapewnił on sobie duży udział w rynku. Następnie rozpoczęliśmy produkcję przyjaznego dla czytelnika powlekanego papieru GraphoSilk – obecnie sprzedajemy go w dużych ilościach. Wprowadzając na rynek GraphoStyle chcemy zaoferować naszym klientom szczególną jakość mogącą sprostać aktualnie obserwowanym wymaganiom rynku” - wyjaśnia Ulf Edman.

Źródło: SCA