Greiner Packaging wzmacnia swoją pozycje rynkową w Turcji
19 Jun 2015 11:45

Spółka Greiner Packaging nabyła 51% większości udziałów w Teknik Plastik i Teknik IML z Grupy Özata. Dzięki temu stała się absolutnym liderem na rynku opakowań z tworzyw sztucznych dla produktów mlecznych w Turcji.

„Systematycznie realizujemy strategię globalizacji, czego wyrazem jest ekspansja na tureckim rynku, stanowiąca pierwszy krok ku rynkom Środkowego Wschodu i Azji” - powiedział Axel Kühner, prezes Greiner Holding AG. Przejęcie odzwierciedla średniookresową strategię firmy zmierzającą do rozwoju – w niedalekiej przyszłości - biznesu poza Europą.

Specjalista w zakresie opakowań, dzięki tym działaniom, weźmie odpowiedzialność za około 270 nowych pracowników. Obie firmy, Teknik Plastik i Teknik IML, mają swoje główne siedziby w Stambule i wchodziły dotychczas w skład Grupy Özata, kierowane przez prezesa zarządu Mustafę Özilhan. Przejęcie spółek przez Greiner Packaging pozwala połączyć współpracujące od wielu lat firmy. „Takie połącznie jest motorem dla rozwoju udanego szlaku międzynarodowego, który wyznaczył Greiner Packaging. Możemy nadal rozwijć swoje kompetencje, a teraz mamy także więcej możliwości reagowania na życzenia klientów z zagranicy” - mówi Willi Eibner, prezes Greiner Packaging Polska.

Założona w 1967 roku Teknik Plastik zajmuje się szeroko pojętym sektorem opakowań do żywności z wykorzystaniem najnowszych technologii. Jej siła polega na tworzeniu podstawowych rozwiązań opakowaniowych dla przemysłu mleczarskiego. Teknik IML powstała w lipcu 2004 roku i specjalizuje się w etykietowaniu w najnowszych dostępnych na rynku technologiach. Obie spółki posiadają certyfikaty ISO 9001 i globalny standard BRC/IOP dla opakowań i materiałów opakowaniowych.

Źródło: Greiner Packaging