Grupa Mondi przejmie dwa zakłady powlekania ekstruzyjnego od Walki Group
22 May 2015 13:46

Grupa Mondi potwierdza, że podpisała umowę z Walki Group (wymagającą jeszcze wyrażenia zgody przez organy ochrony konkurencji), której przedmiotem jest przejęcie dwóch fabryk powłok ekstruzyjnych położonych w Pietarsaari (Finlandia) i we Wrocławiu (Polska) za 60 mln euro, bez uwzględnienia poziomu zadłużenia i stanu gotówki (debt- and cash-free).

„Akwizycja ta wzmocni pozycję Grupy Mondi na europejskim rynku powłok ekstruzyjnych i rozszerzy zakres możliwości technicznych oferowanych klientom. Te dwa zakłady dobrze pasują do strategii Mondi, nastawionej na inwestowanie w wysokojakościową konkurencyjną produkcję” – komentuje Peter J. Oswald, Dyrektor Generalny Mondi Europe & International.

„Cieszymy się na współpracę z nowymi kolegami z Pietarsaari – jednego z największych europejskich producentów powłok ekstruzyjnych. Będziemy mogli się dużo nauczyć od siebie wzajemnie. Naszym celem jest oferowanie usług najwyższej klasy, zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów i dostawców” – zapewnia Jussi Vanhanen, Dyrektor Generalny Fibre Packaging, Mondi Europe & International.

Obecnie Grupa Mondi dysponuje siecią pięciu zakładów w segmencie Extrusion Coatings, będących częścią jednostki biznesowej Fibre Packaging. Mondi jest globalnym dostawcą rozwiązań na bazie folii i papieru, dostosowanych do potrzeb klienta. Nasze zakłady powłok ekstruzyjnych dostarczają wysokojakościowych, ekonomicznych i efektywnych energetycznie rozwiązań technicznych dla licznych branż, w tym przemysłu farmaceutycznego, opakowaniowego, papierniczego, samochodowego i spożywczego oraz budownictwa.

Źródło: Mondi