Grupa Mondi przejmie zakład SIMET koło Poznania
19 Feb 2016 14:02

Grupa Mondi podpisała umowę nabycia zakładu firmy SIMET S.A., producenta opakowań z tektury falistej, mieszczącego się w Grabonogu koło Poznania. Zakład produkuje szeroką gamę opakowań, w tym pudełka klapowe, wykrojnikowe i wielopunktowo klejone z możliwością druku wielokolorowego w technologii fleksograficznej. Sfinalizowanie przejęcia jest uzależnione od uzyskania zgody organu ochrony konkurencji i spełnienia pozostałych wymagań administracyjnych.

Mondi planuje modernizację zakładu SIMET, aby przekształcić go w kartonażownię o wysokiej wydajności. Po włączeniu zakładu w Grabonogu do segmentu Corrugated Packaging, Mondi ma zamiar wesprzeć SIMET swoją wiedzą specjalistyczną w zakresie produkcji tektury falistej i opakowań do zastosowań specjalnych.

Łącznie z nowo przejętym zakładem, Mondi będzie w posiadaniu sześciu zakładów produkcji opakowań z tektury falistej na terenie Polski. Segment Corrugated Packaging, należący do jednostki biznesowej Fibre Packaging, dysponuje obecnie 14 zakładami w Europie Środkowej i Wschodniej.

Armand Schoonbrood, dyrektor ds. operacyjnych Mondi Corrugated Packaging, komentuje: „Akwizycja ta pozwoli na ulepszenie naszej oferty w Polsce oraz wzmocnienie naszej pozycji rynkowej. Zakład dobrze wpisuje się w naszą strategię inwestycji w działania konkurencyjne tworzące potencjał przyszłego wzrostu.”

Grzegorz Kulesza, dyrektor regionalny Mondi Corrugated Packaging Polska, dodaje: „Cieszymy się z możliwości nabycia zakładu produkcyjnego w pobliżu Poznania, który będzie znakomitym uzupełnieniem dla naszej działalności na terenie Polski. Z radością oczekujemy rozpoczęcia współpracy z nowym zespołem pracowników w Grabonogu i jesteśmy pewni, że wniesie on wartościowe doświadczenie do Grupy Mondi.”

Mondi Corrugated Packaging oferuje całą paletę rozwiązań opakowaniowych z tektury falistej, od standardowych opakowań transportowych aż po opakowania do zastosowań specjalnych i towarów niebezpiecznych, w tym opakowania klejone wielopunktowo, rozwiązania barierowe, opakowania lekkie oparte o mikrofalę, z wysokojakościowym zadrukiem fleksograficznym i cyfrowym, dla różnych sektorów przemysłowych. Na terenie Polski Mondi Corrugated Packaging odznacza się wiedzą specjalistyczną w zakresie opakowań gotowych na półkę (SRP), opakowań dla e-commerce oraz kompleksowych rozwiązań dla sieci detalicznych.

Źródło: Mondi