Grupa Thimm inwestuje w rumuński zakład
31 Mar 2021 08:30

Producent opakowań Thimm inwestuje w maszynę fleksograficzną Corruflex w zakładzie w Sibiu, wyznaczając nowe standardy jakości. Tym samym przedsiębiorstwo znacznie zwiększa wydajność bezpośredniego zadruku tektury falistej na rynku wschodnioeuropejskim. Jednocześnie klienci zyskują na skróceniu czasu reakcji w produkcji opakowań.

Corruflex niemieckiego producenta maszyn Koenig & Bauer jest obecnie jedną z najnowocześniejszych maszyn fleksograficznych do postprintów. Od początku 2021 roku uzupełnia portfolio rumuńskiego zakładu Thimm pack’n’display o wysokiej jakości postprinty. Dzięki instalacji nowej maszyny możemy teraz oferować naszym klientom bezpośrednio na rynku środkowo- i wschodnioeuropejskim wysokiej jakości bezpośredni zadruk tektury falistej - mówi Michael Weber, dyrektor ds. strategii korporacyjnej i marketingu Grupy Thimm (na zdjęciu z lewej).

Weber kontynuuje: W Thimm pack’n’display w Sibiu wyznaczamy nowe standardy jakości. Jest to pierwsza maszyna tego typu na rynku wschodnioeuropejskim. Dzięki bardzo wysokiej dokładności rejestrów i paserów maszyny drukarskiej oraz zastosowaniu wałków rastrowych zgodnych ze specyfikacją można uzyskać kolorowe nadruki o maks. zakresie rastra 49/50. Nowa maszyna może bez problemu zrealizować na przykład fotonadruki na papierze wysokiej jakości. Dzięki suszarkom wbudowanym do poszczególnych jednostek drukujących oraz wydajnej suszarce końcowej możliwe jest, oprócz papieru niepowlekanego, zadrukowanie również papieru powlekanego wysokiej jakości.

Jeśli ze względów produkcyjnych w drukowanym obrazie wystąpi błąd, wadliwy arkusz jest automatycznie wykrywany, usuwany z maszyny i rekompensowany ilościowo, tak aby jakość i ilość pozostała na tym samym poziomie - objaśnia Weber działanie monitoringu druku maszyny. Kolejną funkcją jest bezwalcowe wciąganie arkuszy tektury falistej do maszyny. Zapobiega to utracie kalibracji – arkusze nie ulegają uszkodzeniu.

Maszyna Corruflex (z prawej) ma format roboczy 1,52 x 2,80 m i osiąga prędkość do 10 tys. wciąganych arkuszy na godzinę. Grupa Thimm jest zachwycona wydajnością maszyny. Inwestycja pozwoliła nam wielokrotnie zwiększyć wydajność produkcyjną. Drukarka oferuje wydajność do 30 milionów zadrukowanych metrów kwadratowych rocznie, co stanowi wzrost o 150% w porównaniu z poprzednią maszyną - kontynuuje Weber. Również pracownicy zakładu w Sibiu byli pod wrażeniem nowoczesnej maszyny. W trakcie bieżącej eksploatacji maszynę można przezbroić na nowe zadanie. Wcześniej nie było to możliwe bez zatrzymania i wysunięcia maszyny.

Instalacja nowej maszyny drukarskiej o łącznej długości 30 metrów wymagała wcześniejszej przebudowy fabryki. Grupa Thimm zainwestowała w budowę rumuńskiego zakładu kwotę około pięciu milionów euro. W Sibiu zatrudnionych jest około 308 pracowników, z których 222 pracuje w dziale produkcji.

Opracowano na podstawie informacji Grupy Thimm

error: Kopiowanie zabronione!