Grupa Weidenhammer wejdzie w skład Sonoco
26 Aug 2014 12:11

Spółki stowarzyszone w Weidenhammer Packaging Group (WPG) z siedzibą w niemieckim Hockenheim ogłosiły dzisiaj decyzję o sprzedaży wszystkich swych udziałów firmie Sonoco Products Company. Sonoco, jeden z największych światowych producentów opakowań, którego główna siedziba mieści się w Hartsville (Karolina Południowa, USA), wzmacnia swój biznes opakowaniowy w Europie oraz zwiększa swój udział na rynku bogato zdobionych opakowań. Połączenie z Sonoco zapewni WPG, czołowemu europejskiemu dostawcy puszek i bębnów kompozytowych oraz pojemników z tworzyw sztucznych, atrakcyjne perspektywy rozwoju dzięki pozyskaniu nowych klientów i nowych rynków.

Spółki wchodzące w skład koncernu WPG - po wnikliwej ocenie oraz intensywnych negocjacjach – zdecydowały się na sprzedaż swych udziałów firmie Sonoco. Proces sprzedaży akcji grupy powinien zakończyć się nie później niż na początku października 2014 r., po stosownej kontroli urzędu antymonopolowego. Należące do grupy Weidenhammer fabryki, nieruchomości, spółki zależne oraz produkty staną się wówczas częścią Sonoco Products Company.

WPG jest zarządzana przez rodzinę Weidenhammer od momentu założenia w 1955 r. Przez ostatnie sześć dekad grupa stała się liderem europejskiego rynku. „Wspieraliśmy biznesowy rozwój grupy z pełnią pasji i osobistego zaangażowania. Decyzja o sprzedaży naszych udziałów nie była łatwa” - oświadczył Ralf Weidenhammer, dyrektor generalny i jeden ze wspólników w WPG. „Mimo to jesteśmy przekonani, że połączenie firm jest właściwą decyzją przypadającą w odpowiednim czasie, która otworzy przez WPG i jej pracownikami nowe i ważne perspektywy na przyszłość.”

Jako lider rynkowy i technologiczny w Europie, WPG zapewni dodatkową wiedzę fachową grupie Sonoco, zaś sama będzie czerpała zyski z czołowej pozycji Sonoco na rynkach północnoamerykańskim, azjatyckim oraz latynoamerykańskim.

Źródło: Weidenhammer Packaging Group