Gwiazda technologii Twist Up
3 Jul 2015 08:12

Opracowana przez RPC Bramlage pionierska technologia dozowania Twist Up będzie dostępna w serii wiodących na rynku dozowników Magic Star tej firmy. Nowe opakowanie Magic Star Twist Up, w pojemnościach od 30 ml do 200 ml, będzie oferować do wyboru dozowanie porcji 1 ml i 1,5 ml. Pojemniki wytwarzane są z polipropylenu we wszystkich wielkościach, a wersje 100 i 150 ml dostępne są z PET. Tłoczek produkowany jest z polietylenu.

Dozownik może być personalizowany odpowiednio do wymagań indywidualnych marek dzięki możliwości wyboru wysokiej jakości opcji zdobniczych, takich jak etykietowanie, tłoczenie folii metalowej, lakierowanie, metalizacja, druk offsetowy, sitodruk i tampodruk.

Działanie mechanizmu Twist Up polega na wysunięciu końcówki dozującej poprzez obrócenie górnej części pojemnika. Dozownik oferuje jednolite, kontrolowane dozowanie i higieniczne nakładanie balsamów, kremów i żelów, a po użyciu zamyka się w pozycji wsuniętej, chroniąc zawartość.

Całe opakowanie naśladuje wygląd konwencjonalnego dozownika z nasadką, co umożliwia wizualne dopasowanie go do istniejących serii produktów.

Po ukończeniu procesu rozwojowego Magic Star Twist Up dołączy do obecnych wariantów Magic SL Twist Up. Wysmukły kształt dozownika SL jest szczególnie atrakcyjny w produktach dla kobiet, a pojemnik Magic Star o bardziej krępym korpusie nadaje się idealnie dla marek męskich.

Źródło: Grupa RPC