Hans Van Bylen nowym prezesem zarządu firmy Henkel
5 May 2016 06:50

Z dniem 1 maja 2016 r. stanowisko prezesa zarządu firmy Henkel objął Hans Van Bylen. Zastąpił on Kaspera Rorsteda, który zasiadał w zarządzie Henkla przez 11 lat.

„Cieszy mnie, że Hans Van Bylen będzie stał na czele naszej spółki w przyszłości. Ze względu na swoje wieloletnie międzynarodowe doświadczenie w firmie, wybitne zdolności zarządcze oraz pasję do biznesu – do marek, innowacji i konsumentów - pasuje on idealnie do tego stanowiska. Jesteśmy przekonani, że przyszłość naszej firmy jest w najlepszych rękach” – powiedziała dr Simone Bagel-Trah, przewodnicząca Rady Nadzorczej i Komitetu Akcjonariuszy.

Hans Van Bylen powiedział: „Moja nominacja na prezesa zarządu to zaszczyt i zobowiązanie. Jestem gotowy, aby wspólnie z naszym globalnym zespołem budować pomyślną przyszłość naszej spółki.”

Hans Van Bylen (55 lat) rozpoczął pracę w firmie Henkel w 1984 r. W trakcie tych 31 lat zajmował stanowiska kierownicze w dwóch działach firmy − Laundry & Home Care (środków piorących i czystości) oraz Beauty Care (kosmetyków). Zakres jego obowiązków początkowo obejmował Belgię, następnie został rozszerzony o kraje Beneluksu, a później o Francję, Europę Zachodnią, Bliski Wschód, Afrykę, Amerykę Północną, Azję i Pacyfik oraz Amerykę Łacińską. Od 2005 r. jest członkiem zarządu odpowiedzialnym za dział Beauty Care.

Nowy prezes zarządu Henkla urodził się w 1961 r. w Berchem w Belgii. Jest żonaty. Ma troje dzieci. Ukończył Uniwersytet w Antwerpii na kierunku zarządzanie przedsiębiorstwem i posiada dyplom ukończenia studiów MBA.

Pascal Houdayer zastąpi Hansa Van Bylena na stanowisku wice-prezesa odpowiedzialnego za sektor Henkel Beauty Care (kosmetyków).

Pascal Houdayer pracuje w Henklu od 2011 roku. Obecnie w ramach działu Laundry & Home Care (środków piorących i czystości) jest odpowiedzialny za międzynarodowy marketing oraz strategię działań w internecie dla regionu  Azji i Pacyfiku. Wcześniej od 1993 roku pracował w firmie Procter & Gamble w działach Home Care i Body Care w Europie, Ameryce Północnej i Stanach Zjednoczonych.

Pascal Houdayer urodził się w Eaubonne, we Francji, w 1969 roku. Jest absolwentem ESSEC Business School w Paryżu. Ukończył wydział matematyki oraz studia MBA. Jest żonaty i ma troje dzieci.

Źródło: Henkel