HP PageWide C500 do bezpośredniego zadruku tektury falistej
30 Jan 2017 13:22

HP_PageWide_C500_Press_With_Operator.574d6450ea9e3 Urządzenie skierowane jest do przetwórców tektury, którzy poszukują możliwości druku opakowań w niskich i średnich nakładach, ze szczególnym uwzględnieniem opakowań spożywczych.

C500 gwarantuje swoim nabywcom łatwe wprowadzenie na rynek cyfrowego druku opakowań przy przewidywalnych i niskich kosztach wydruków. Arkuszowa konstrukcja maszyny przypomina istniejące fleksograficzne maszyny analogowe, łatwo wkomponowując się w aktualne środowisko produkcyjne drukarni. Innowacyjne tusze wodne przeznaczone do kontaktu z żywnością otwierają nowe możliwości sprzedaży gotowych wyrobów, prezentując przy tym jakość wydruków zbliżoną do offsetowej.

Nowe urządzenie HP charakteryzuje się szybkością druku liczoną w tysiącach metrów kwadratowych na godzinę, niskimi kosztami produkcji pozwalającymi drukować nawet średnie nakłady opakowań, szerokim gamutem barwnym CMYK + 2C, doskonałym odwzorowaniem tekstów i detali - w tym kodów paskowych, możliwością zadruku podłoży powlekanych i niepowlekanych, innowacyjnym systemem prowadzenia nawet bardzo zniekształconych mediów oraz formatem zadruku dopasowanym do przemysłowych standardów wykończeniowych.

Konstrukcja urządzenia wskazuje na jego przeznaczenie głównie dla przetwórców tektury falistej drukujących postprintowo, zorientowanych na zaopatrywanie klientów zlokalizowanych w sąsiedztwie danego zakładu produkcji opakowań. Jako typowego odbiorcę HP wskazuje zarówno dużych producentów tektury, jak i niewielkie zakłady konwertujące tekturę w arkuszach. Urządzenie jest niezwykle elastyczne w przewidywanych zastosowaniach, łącząc w sobie jakość zbliżoną do offsetowej z możliwością produkcji niskich i średnich nakładów.

Rdzeniem technologii zastosowanej w C500 są głowice wykorzystywane między innymi w druku inkjetowym HP. Masowa skala produkcji gwarantuje minimalną cenę w przeliczeniu na pojedynczą dyszę oraz skalowalność niezbędną do zastosowania w konkretnym urządzeniu. Pojedyncze głowice - o wyglądzie zbliżonym do tych stosowanych w HP Latex - charakteryzują się wysoką gęstością dysz dającą rzeczywistą rozdzielczość 1200 dpi i bardzo małą kroplę o rozmiarze 10 pl. Ułożenie głowic w trzech rzędach dla każdego koloru daje sześciokrotne zabezpieczenie przed pojawieniem się na wydruku białych linii.

HP PageWide C500 uzupełnia istniejącą paletę urządzeń HP przeznaczonych do zadruku tektury falistej, wkomponowując się pomiędzy preprintowe urządzenia serii PageWide a postprintowe drukarki HP Scitex HDR, przeznaczone do zadruku display’ów i opakowań głównie w niskich nakładach.

Pozycjonowanie urządzenia wśród własnych, jak i konkurencyjnych urządzeń, oparte jest na trzech głównych cechach maszyny: jakości druku zbliżonej do offsetowej, cyfrowej różnorodności zastosowań i prostocie bezpośredniego zadruku arkuszy tektury falistej.

Z technologicznego punktu widzenia innowacyjność C500 zasadza się na trzech przesłankach: termicznej technologii głowic HP użytej w trybie druku jednoprzebiegowego, nowych wodnych tuszach przeznaczonych do opakowań spożywczych i wyposażonych w szeroki gamut barwny oraz innowacyjnego systemu prowadzenia materiału, kompensującego nawet bardzo duże zniekształcenia podłoża zadrukowywanego.

Źródło: HP