HP przedstawia najnowszą maszynę PageWide C550
19 Feb 2023 10:51

Firma HP wprowadziła na rynek szybką cyfrową maszynę do zadruku tektury falistej, model HP PageWide C550. Ta jednoprzebiegowa platforma ma pomóc przetwórcom w optymalizacji kosztów produkcji i zwiększeniu wydajności operacyjnej przy produkcji opakowań z tektury falistej.

Oparty na maszynie C500 model C550 oferuje podwyższoną wydajność i dodatkową wartość dla przemysłu opakowań przemysłowych. Wykorzystuje technologię HP Thermal Inkjet i atramenty na bazie wody, aby zapewnić spójną jakość druku offsetowego przy dużej prędkości produkcji, a jednocześnie wspierać cele gospodarki obiegu zamkniętego realizowane przez przetwórców opakowań.

Dzięki prędkości 90 m/min maszyna C550 jest w stanie produkować wysokiej jakości pudełka ze stałą prędkością, bez zwalniania. Pomoże również przetwórcom w optymalizacji zapasów magazynowych, ograniczy straty generowane przez przetrzymywane opakowania tracące aktualność oraz przyspieszy czasy realizacji zamówień dzięki technologii druku cyfrowego.

David Tomer, dyrektor generalny oddziału rozwiązań do zadruku tektury falistej, powiedział: HP kontynuuje swoje inwestycje na rynku opakowań, aby stworzyć nowe możliwości dla producentów opakowań i dla marek, którzy mogą skorzystać z przejścia z technologii analogowej na cyfrową. Cieszy nas, że maszyna C550 trafia do branży tektury falistej. Jest ona oparta na sprawdzonym w praktyce sukcesie modelu C500 i umożliwia przetwórcom ekonomiczną produkcję zadrukowanych pudełek z dużą prędkością bez spowalniania urządzenia. Stale pracujemy nad innowacyjnymi rozwiązaniami, które nie tylko poprawiają stabilność po druku i wydajność przetwórców, ale dodatkowo spełniają wymagania marek w zakresie jakości i wszechstronności opakowań.

Jednym z odbiorców maszyny C550 będzie Grupa Saica, która zamówiła go dla swojego zakładu w Viana w Hiszpanii. Firma stawia na transformację cyfrową i wykorzystanie innowacyjnych technologii w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na krótsze i niestandardowe serie. Urządzenie ma zostać zainstalowane jeszcze w tym roku i pomoże w w podniesieniu wydajności zakładu w zakresie produkcji opakowań z tektury falistej.

HP zaprezentuje swoją nową HP PageWide C550 na marcowych targach CCE International w Monachium.

Opracowano na podstawie informacji firmy HP