hubergroup gotowy na wyzwania jutra
19 Sep 2014 10:35

Firma hubergroup ogłosiła decyzję o połączeniu swych dwóch niemieckich spółek: Michael Huber München GmbH oraz Hostmann-Steinberg GmbH, w jedną o nazwie hubergroup Deutschland GmbH. W efekcie połączenia zbędne struktury firmy zostaną usunięte, a praca przedsiębiorstwa wyraźnie usprawniona. Co więcej, dwie fabryki w Celle oraz Monachium zostaną zorganizowane wokół wyspecjalizowanych linii produkcyjnych, co umożliwi hubergroup skupienie się na określonych segmentach rynkowych i skrócenie czasu reakcji na zamówienia klientów, których poziom satysfakcji powinien w efekcie wzrosnąć.

Oprócz swej aktywności w Niemczech, firma chce silniej wzmocnić swoją rynkową obecność w Szwajcarii, by lepiej dostosować swoją ofertę do wymagań tego regionu. Firmy Stehlin+Hostag AG oraz świeżo zakupiona AMRA Farben AG w Rapperswil-Jona zostaną wcielone do hubergroup Schweiz i będą w pełni obsługiwać lokalny rynek z Rapperswil-Jona.

Firma hubergroup podkreśla, że dzięki tym działaniom wzmocni swoją pozycję jako producenta skupionego na obsłudze serwisowej i dostarczającego farby najwyższej jakości. „Kolejne decyzje posłużą prowadzeniu biznesu zgodnego ze zrównoważonym rozwojem na wysoce konkurencyjnym rynku. Wkrótce po ustaleniu korzystniejszych zasad refinansowania zaczęliśmy skupiać się na długoterminowej reorganizacji struktury, która będzie gotowa na wyzwania przyszłości” - powiedział Heiner Klokkers, członek zarządu MHM Holding GmbH. „Jakość i serwis stanowi dla nas, jako rzetelnego partnera naszych klientów, absolutny priorytet. Będziemy nadal ustanawiać standardy jako dostawca farb, lakierów oraz produktów poligraficznych najwyższej jakości” - dodał. „By to zagwarantować, znacznie polepszymy wydajność naszych procesów.”

Choć wspomniane działania mają w efekcie wzmocnić fabryki w Niemczech oraz poprawić strukturę sprzedaży w hubergroup Schweiz, nie da się uniknąć redukcji zatrudnienia. Odczują to przede wszystkim pracownicy zamykanej fabryki w szwajcarskim Lachen, bowiem w Niemczech nie przewiduje się poważniejszych zwolnień. Wszystkie decyzje personalne są konsultowane ze związkami zawodowymi zakładów pracy.

Na podstawie informacji hubergroup