hubergroup ogłasza podwyżkę cen na produkty fotoutwardzalne
9 Jul 2018 14:46

hubergroup, producent farb drukarskich, ogłosił podwyżkę cen na wszystkie farby i lakiery fotoutwardzalne; decyzja, która wchodzi w życie ze skutkiem natychmiastowym, dotyczy rynków europejskich oraz obu Ameryk. W zależności od rodzaju produktu wzrost cen, uzasadniony rosnącymi kosztami surowców, wyniesie od 6% do 8%.

„Z uwagi na krytyczny niedostatek kluczowych surowców dla tych produktów, który ma wyraźny wpływ na nasze koszty, podwyżka cen była nieunikniona” - tłumaczy Carsten Zölzer, dyrektor działu zarządzania w dziale druku arkuszowego i UV w hubergroup.

Na zwyżkę cen surowców wpływa kilka kwestii, przede wszystkim brak fotoinicjatorów, oligomerów i monomerów niezbędnych w produkcji farb fotoutwardzalnych. Powodem jest zamknięcie głównych zakładów produkcyjnych w Chinach motywowane ochroną środowiska, a także reklasyfikacja określonych fotoinicjatorów. Za niedostatek surowców po części odpowiedzialne jest także działanie sił wyższych niezależnych od producentów.

„Chociaż hubergroup intensywnie pracuje nad pokryciem niedoborów dostaw oraz nad alternatywnymi rozwiązaniami, sytuacja osiągnęła poziom, w którym nie możemy dalej przeciwdziałać wzrostowi kosztów produktów fotoutwardzalnych dostępnych w naszym portfolio. Jako odpowiedzialny dostawca, koncentrujący się na wysokim poziomie obsługi i jakości dla branży druku i opakowań na rynku europejskim i amerykańskim, będziemy informować naszych klientów o konkretnej skali podwyżek, które musimy wdrożyć” - dodał Carsten Zölzer.

Na podstawie informacji hubergroup opracował TK