Hubergroup zaprezentuje nowe farby UV podczas UV DAYS
19 Apr 2017 12:32

HUG_pr17009_IST UV Days_Impressive results on non absorbent substrateshubergroup to firma, która przez lata działalności zgromadziła szeroką wiedzę na temat produkcji bezpiecznych opakowań do żywności. Przez dziesięciolecia ten uznany producent farb drukarskich był pionierem w zakresie opracowywania systemów farbowych, które są odpowiednie dla wielu różnych procesów druku i podłoży oraz cechują się bardzo niskim potencjałem migracyjnym. Produkty hubergroup do offsetowego druku UV opakowań spożywczych z papieru i tektury uchodzą za niezawodne i spełniają wszystkie wymogi prawne stawiane takim opakowaniom. Firma rozszerza obecnie gamę swych farb UV poprzez dodanie systemu farbowego, stworzonego specjalnie z myślą o zastosowaniu na niechłonnych podłożach.

Podobnie jak inne systemy farbowe hubergroup o niskiej migracji, nowe farby o nazwie „NewV poly MGA” (których debiut nastąpi podczas UV DAYS, imprezy zorganizowanej w niemieckim Nürtingen w dniach 15-18 maja br. przez IST METZ, producenta systemów utwardzania UV), spełniają wytyczne EuPIA odnośnie materiałów i artykułów stosowanych na zewnętrznej stronie opakowań spożywczych, które nie wchodzą w kontakt z żywnością. Nowe farby utwardzane UV zawierają jedynie takie składniki, które nie migrują lub których zdolności migracji do żywności zostały dokładnie zbadane.

„Coraz więcej drukarni oraz firm opakowaniowych korzysta z zalet zapewnianych przez proces UV” - wyjaśnia Roland Schröder, dyrektor produkcyjny ds. offsetu UV w hubergroup „Szybkość utwardzania, odporność na ścieranie oraz doskonały połysk to cechy, które także są wysoko cenione przez producentów markowych produktów spożywczych, sprzedawanych w opakowaniach jednostkowych. Jednak aż do teraz uzyskanie najwyższych efektów druku na podłożach niechłonnych, które byłyby dodatkowo zgodne z surowymi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa żywności, było trudne. Nasza nowa seria farb wypełnia tę lukę.”

hubergroup pochwali się na UV Days jeszcze jedną nowością: wszystkie farby UV tej firmy do zadruku opakowań - zarówno przeznaczone do kontaktu z żywnością, jak i produktami niespożywczymi - będą miały skład, który umożliwia ich użycie z dowolnymi cylindrami i zespołami drukowymi. W efekcie drukarze będą mogli znacząco ograniczyć czas przeznaczny na mycie i wymianę cylindrów, co ma przynieść korzyści ekonomiczne i ekologiczne.

Na podstawie informacji hubergroup opracował TK