ICE Europe 2015: rozwiązania dla przetwórców papieru, taśm i folii
4 Dec 2014 13:00

W dniach 10 – 12 marzec 2015 międzynarodowa społeczność zajmująca się przetwórstwem zgromadzi się w Monachium na targach ICE Europe 2015, aby poznać najnowsze rozwiązania w produkcji oraz omówić przeważające trendy w przemyśle. Ponad 400 wystawców z 21 krajów zaprezentuje na 9. Międzynarodowej Wystawie Przetwórstwa Papieru, Taśm, Folii i Włóknin wszechstronny zakres maszyn, materiałów, akcesoriów oraz usług.

„Główne tematy ICE Europe 2015 dotyczą przyjaznych środowisku procesów przetwórstwa, wykorzystania nowych aplikacji oraz energooszczędnej produkcji. Ogólne trendy, takie jak automatyzacja i technologia cyfrowa, mają również coraz większy wpływ na sektor przetwórstwa. Odwiedzający ICE Europe 2015 będą mogli odkryć na wystawie wszystkie przyszłościowe trendy przetwórstwa” - mówi Nicola Hamann, dyrektor zarządzający Mack Brooks Exhibitions, organizatora wystawy.

ICE Europe 2015 jest największą na świecie wystawą poświęconą przetwórstwu, która obejmuje powierzchnię wystawową przekraczającą 10 tys. m2 oraz ponad 400 wystawców. W ostatniej, rekordowej edycji wzięło udział ponad 6,5 tys. zwiedzających z 64 krajów. „Nadchodząca wystawa ICE Europe 2015 także będzie miała silnie międzynarodowy charakter, z 40% wystawców pochodzących spoza Niemiec, z najsilniejszą reprezentacją z Wielkiej Brytanii, Włoch, Szwajcarii oraz USA” - dodaje mówi Nicola Hamann.

Pokaz działania najnowszych aplikacji

ICE Europe jest znane z największej ilości pokazów działania maszyn na stoiskach wystawowych. Niezależnie od tego, czy są to materiały ulegające biodegradacji, elastyczne procesy przetwarzania, nowe rozwiązania do druku lub wysoko precyzyjne maszyny pomiarowe, na ICE Europe wiele nowości zostanie zaprezentowanych po raz pierwszy dla szerszego grona osób.

Profil wystawy ICE Europe koncentruje się wyłącznie na przetwarzaniu materiałów taśm papieru i obejmuje następujące kategorie: materiały, systemy powlekania i laminowania, suszenie/utwardzanie, obróbka, drukowanie fleksograficzne i rotograwiurowe, kontrola i pomiary, akcesoria, cięcie i przewijanie, obróbka końcowa, sprzęt fabryczny, modernizacja, powlekanie, przetwarzanie i cięcie, jak również specjalistyczne oprogramowanie.

Do odwiedzających targi ICE Europe należą specjaliści związani z branżą, między innymi menadżerowie przedsiębiorstw produkcyjnych, inżynierowie produkcji i projektanci, menadżerowie ds. technicznych, nabywcy, specjaliści ds. marketingu i sprzedaży, jak również projektanci opakowań z wielu branż przemysłowych obejmujących przemysł opakowań, przemysł żywnościowy, przemysł farmaceutyczny, przemysł elektroniczny, druk opakowań, produkcję chusteczek, przemysł tekstylny i włókienniczy, przemysł motoryzacyjny, przemysł papierniczy i chemiczny.

Specjalistyczna konferencja podsumuje program wystawy ICE Europe 2015. Trzydniowa konferencja jest organizowana przez AIMCAL (Association of International Metallizers, Coaters and Laminators - Międzynarodowe Stowarzyszenie Metalizatorów, Wykonawców Powłok i Laminacji) we współpracy z Fraunhofer Institut IVV. Główne tematy konferencji dotyczą przetwarzania taśmy, powlekania/suszenia taśmy oraz metrologii i kontroli powlekania taśmykontrola. Konferencja odbywa się w języku angielskim. Szczegółowe informacje na temat programu konferencyjnego są dostępne na stronie wystawy www.ice-x.com.

Informacja dla osób odwiedzających

Za pośrednictwem strony internetowej wystawy można teraz zamówić broszurę dla osób odwiedzających oraz wszechstronny Podgląd Wystawy. Broszura dla osób odwiedzających zawiera szczegółowe dane na temat wystawy oraz pożyteczne informacje dotyczące podróży i zakwaterowania. Broszura jest dostępna w pięciu językach. Podgląd Wystawy przedstawia szczegółowe opisy na temat setek firm wystawiających oraz ich produktów, jak również artykuły specjalnie poświęcone tematyce, całą listę wystawców, program konferencji oraz najważniejsze informacje na temat wystawy.

ICE Europe 2015 odbędzie się w halach A5 i A6 na monachijskich Terenach Wystawowych w Niemczech. Na wystawę można wejść korzystając z wejścia Wschodniego. ICE Europe 2015 jest otwarte we wtorek, 10 marca 2015, w środę, 11 marca 2015, od godz. 9 do 17 oraz w czwartek, 12 marca 2015, od godz. 9 do 16. Bilety wejściowe są dostępne po cenie promocyjnej za pośrednictwem internetowego sklepu sprzedaży biletów. Bilet całodniowy kosztuje €20, 3-dniowy bilet €30. Na miejscu bilety kosztują €32 (bilet całodniowy) lub €47 (3-dniowy bilet). Bilety wejściowe na ICE Europe 2015 są również ważne na CCE International 2015.

2. Międzynarodowa Wystawa Przemysłu Tektury Falistej i Opakowań Kartonowych ponownie odbędzie się w tym samym miejscu jak ICE Europe, w hali B6 bezpośrednio naprzeciwko hal wystawowych ICE Europe. Ponad 150 wystawców z 18 krajów zaprezentuje materiały surowcowe, maszyny, akcesoria i systemy w produkcji i przetwarzaniu tektury falistej i opakowań kartonowych. CCE International przyciąga specjalistów zajmujących się produkcją oraz projektantów opakowań wielu różnych sektorów przemysłowych i w związku z tym oferuje dodatkowe korzyści dla dużej ilości osób odwiedzających ICE Europe 2015.

Źródło: ICE Europe