Iggesund zaprasza projektantów z całego świata
26 Feb 2015 10:21

Firma Iggesund Paperboard, producent wiodącej na światowym rynku tektury Invercote, zaprasza projektantów z całego świata na wyjątkowe wydarzenie. Z otrzymanych zgłoszeń zostanie wybranych 20 osób, które wezmą udział w Iggesund Design Experience odbywającym się w Szwecji w czerwcu 2015 roku.

„Takie wydarzenie zorganizowaliśmy po raz pierwszy w 2012 roku. Spotkało się ono wówczas z niesamowitym entuzjazmem i uznaniem projektantów, którzy brali w nim udział. Dlatego postanowiliśmy je powtórzyć” - mówi Staffan Sjöberg, kierownik ds. Public Relations w firmie Iggesund Paperboard.

Uczestnicy odwiedzą szwedzkie lasy i dowiedzą się więcej na temat tego, w jaki sposób funkcjonują i jak są zarządzane. Zobaczą, jak produkowana jest tektura – i zrozumieją, dlaczego karton kartonowi nierówny. Ponadto dowiedzą się, jak odkryć dzięki tekturze nowe pokłady kreatywności, podejmując jednocześnie słuszne decyzje w kontekście zrównoważonego rozwoju.

W czasie Iggesund Design Experience omawiane będą zrównoważone wzornictwo i świadomy dobór materiałów. W dyskusjach wezmą udział eksperci w dziedzinach takich jak zarządzanie lasami, zanieczyszczenia i oczyszczanie wody oraz bezpieczeństwo żywności w branży opakowań. Uczestnicy uzyskają wskazówki na temat tego, jak wyróżnić swoje projekty spośród innych nie tylko pod względem graficznym, lecz także zrównoważonego rozwoju.

„Na organizowane przez nas wydarzenia zgłasza się zazwyczaj o wiele więcej osób niż możemy przyjąć. Aby zapewnić jak największą różnorodność uczestników, musimy zawęzić wybór na podstawie czynników takich, jak specjalizacja czy miejsce zamieszkania”- wyjaśnia Staffan Sjöberg.

Wydarzenie organizowane przez firmę Iggesund Paperboard potrwa cztery dni. Będzie to wyjątkowa okazja do obcowania z naturą, zdobycia wiedzy o produktach i ożywionych dyskusji na temat zrównoważonego rozwoju z projektantami z całego świata. Wydarzenie jest całkowicie bezpłatne, jednak uczestnicy będą musieli ponieść koszty podróży w obie strony do Sztokholmu (Szwecja).

„Projektanci poświęcą swój czas – a w zamian otrzymają niezapomniane wrażenia z pobytu w samym sercu Szwecji” - dodaje Staffan Sjöberg.

Inspiracją dla wydarzenia był szeroki odzew, z jakim spotkała się firma Iggesund przy okazji projektu Black Box Project. W ramach tej inicjatywy znani projektanci dostali wolną rękę na stworzenie unikatowych rozwiązań z zastosowaniem tektury Invercote jako materiału bazowego.

Więcej informacji oraz formularz rejestracji na Iggesund Design Experience można znaleźć pod adresem www.iggesund.com.

Źródło: Iggesund Paperboard