Imponująca jakość pokrywek IML-T
25 Feb 2016 13:09

Przedsiębiorstwo RPC Bebo Plastik poszerzyło swoją pionierską technologię termoformowania z etykietowaniem w formie (In-Mould Label Thermoforming; IML-T) i opracowało koncepcję, która obejmuje produkcję wieczek ze zdobieniami wyższej jakości oferowanej przez tę technologię.

Dzięki wykorzystaniu konwencjonalnych maszyn do formowania wieczek z możliwością modyfikacji istniejących już narzędzi w celu przystosowania ich do produkcji IML-T, wprowadzenie nowej technologii oferuje producentom żywności ekonomiczny sposób tworzenia efektownych opakowań kreujących wizerunek produktów wyższej jakości i atrakcyjny efekt na półce na konkurencyjnych rynkach.

Przedsiębiorstwo RPC Bebo Plastik po raz pierwszy wprowadziło pojemniki IML-T w 2014 r., oferując dodatkowe możliwości tworzenia wysokiej jakości zdobień w sektorze termoformowania. W technologii IML-T etykiety z nadrukiem nakładane są na pojemnik podczas procesu termoformowania. Umożliwia to wykorzystanie w zdobieniach złożonych, wielokolorowych nadruków w maksymalnie ośmiu kolorach w celu uzyskania lepszego wykończenia i pokrycia większej powierzchni pojemnika, niż jest to możliwe przy zastosowaniu druku bezpośredniego. Ponadto IML-T w produkcji wieczek pozwala na bardziej precyzyjne pozycjonowanie etykiety niż w konwencjonalnym etykietowaniu poza formą, a przy pomocy tego samego oprzyrządowania można produkować wieczka o różnych grubościach.

Objęcie tą technologią pokrywek pozwala teraz na tworzenie kompletnego opakowania, a lekkie pojemniki, wysoka przepustowość linii produkcyjnych i konkurencyjne koszty oprzyrządowania oferują doskonały zwrot z inwestycji.

„Jest to naturalny krok rozwojowy, który odzwierciedla sukces naszej technologii IML-T” – wyjaśnił Robert Steinmeijer, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w RPC Bebo. „Klienci mogą tworzyć efektywne projekty wyróżniające produkty i eksponujące markę dla całej naszej oferty wygodnych i przyjaznych dla konsumentów opakowań do żywności”.

Typowe zastosowania opakowań IML-T obejmują produkty do smarowania, sałatki i przekąski, w tym szereg projektów zastępujących puszki i szkło.

Źródło: RPC