Importaco Poland przechodzi na opakowania RPC ze sztywnych tworzyw
29 May 2015 09:53

Polski producent przekąsek Importaco Poland wybrał opakowanie ze sztywnych tworzyw sztucznych produkowane przez RPC Bebo Polska do swojej serii suszonych owoców i orzechów. Wydłużony okres trwałości, ochrona produktu i możliwość ponownego zamykania to niektóre z zalet, które skłoniły Importaco Poland do wyboru nowego pojemnika.

W odpowiedzi na wymagania klienta, który potrzebował dobrze zaprojektowanego, a jednocześnie funkcjonalnego opakowania, przedsiębiorstwo RPC Bebo Polska stworzyło prostokątny pojemnik wytwarzany z przezroczystej folii PP. Dzięki przejrzystości opakowania kolorowa zawartość jest wyraźnie widoczna dla konsumentów w punkcie sprzedaży.

Zamknięcie z folii chroni produkty znajdujące się w opakowaniu i przedłuża ich trwałość, a pojemnik można po otwarciu zamknąć ponownie wieczkiem z PET produkowanym przez RPC Bebo Plastik. Pozwala to utrzymać świeżość produktu i minimalizuje marnotrawstwo żywności.

Projekt pojemnika udostępnia dużą powierzchnię na przygotowane przez innego dostawcę etykiety, które przykuwają wzrok smakoszy bakalii poprzez zastosowanie mocnych barw i wzmacniają efekt wizualny produktu na półce.

Importaco Poland, dawniej Domat, to dynamicznie rozwijająca się firma prywatna, działająca w ramach renomowanej hiszpańskiej grupy Importaco. Produkty w opakowaniu RPC Bebo Polska są w sprzedaży w sieciach supermarketów Piotr & Paweł, Carrefour i Biedronka.

Źródło: Grupa RPC