In-Sight Micro 1500 podnosi wydajność widzenia komputerowego
5 Aug 2014 10:01

Spółka Cognex Corporation, czołowy światowy dostawca systemów widzenia komputerowego, właśnie teraz wprowadza na rynek kompaktowy inteligentny system widzenia komputerowego do szybkiego odczytu, który osiąga szybkość ponad 200 obrazów na sekundę (fps). System In-Sight 1500 potrafi przeprowadzić nawet 400 kontroli na sekundę przy rozdzielczości 640 × 240. Nowy produkt umożliwia użytkownikom także wybranie opcji rozdzielczości: nawet 200 kontroli na sekundę przy rozdzielczości 640 × 480 oraz 150 kontroli na sekundę przy rozdzielczości 800 × 600.

„In-Sight Micro 1500 to kombinacja szybkiego odczytu i bardzo wydajnego opracowania przeznaczona do wykonywania zadań kontrolnych również na najszybszych liniach produkcyjnych” - stwierdził Joerg Kuechen, wiceprezes spółki i dyrektor działu widzenia komputerowego. „Producentom żywności, napojów i wyrobów konsumpcyjnych pozwala to na rozlokowanie punktów kontroli wzdłuż linii o bardzo dużej produkcji w celu podwyższenia jakości i obniżenia kosztów”.

Urządzenie In-Sight Micro potrafi zmieścić kompletny system widzenia komputerowego do bardzo małej obudowy o wymiarach zaledwie 30 mm × 30 mm × 60 mm i dlatego idealnie nadaje się do montażu w bardzo ciasnych przestrzeniach na liniach produkcyjnych, robotach i maszynach.

System In-Sight Micro 1500 nadaje się zwłaszcza do zaspokojenia wymagań dotyczących szybkości zestawiania paczek, aplikacji kontrolujących obecność lub nieobecność, obsługi maszyn i monitoringu przenośników taśmowych podczas produkcji wyrobów konsumpcyjnych, urządzeń medycznych i elektroniki. System widzenia komputerowego In-Sight Micro 1500 jest już dostępny. Źródło: Cognex