In4Log 2014: Łączenie w proces
9 Sep 2014 10:21

Po raz czwarty wydawnictwo Medialog, wraz z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi oraz partnerami technologicznymi, przystępuje do realizacji projektu In4Log Innovations for Logistics, jedynego tego typu wydarzenia logistycznego, realizowanego podczas Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Logistyki Taropak.

Trzy poprzednie edycje imprezy zorganizowane były wokół idei innowacji technologicznych oraz zastosowania automatyki w logistyce wewnętrznej, a także organizacji przestrzeni magazynowej w myśl założeń koncepcji Lean Management. Publiczność targowa zapoznawała się z pracą Modelowego Centrum Dystrybucji, wyposażonego w najnowsze urządzenia – również takie, dla których pokazy na In4Log były premierą na polskim rynku.

W tegorocznej edycji nastąpi kontynuacja łączenia innowacyjnych rozwiązań logistyki wewnętrznej ze szczupłym przepływem, który stale stanowi trend współczesnego zarządzania w firmach produkcyjnych czy dystrybucyjnych.

Na przestrzeni 500 mkw. zaprezentowane zostaną strefy przyjęcia, składowania, kompletacji i wyjścia z magazynu, które obsługiwać będą urządzenia przystosowane do realizacji koncepcji Lean Management. W odróżnieniu od poprzednich edycji, pojawią się też nowe elementy, których wcześniej w ramach pokazów na żywo nie były prezentowane, takie jak automatyczny sorter, regał automatyczny Rotomat czy bramy magazynowe.

Odwiedzając tegoroczny In4Log można będzie zapoznać się z różnorodnymi rozwiązaniami, które zaprezentowane w praktyce pozwolą uzyskać cenną wiedzę na temat łączenia poszczególnych elementów statycznych i automatycznych w procesach magazynowych.

Partnerami technologicznymi In4Log 2014 są: AG Consult, BENNING Power Electronics, Polsad, ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne, LKE Polska, LUCA Logistics Solutions, Mecalux, PKN EPAL, Damix, item, Cassioli, SDI Group, Winterwarm.

Urządzenia planowane w realizacji projektu to:

- regały paletowe

- systemy kompletacji głosowej i świetlnej (Pick-by-Voice, Pick-by-Light, LUCA Pick-by-Point)

- regał automatyczny ROTOMAT High Speed Picking;

- przenośniki rolkowe,

- wózki widłowe (czołowy, typu reach-truck i magazynowy);

- automatyczny sorter towarów;

- rozwiązania intralogistyczne z wykorzystaniem pociągów Mizusumashi;

- system informatyczny klasy WMS do zarządzania magazynem;

- automatyczny system wymiany baterii w wózku widłowym

- rama szybkobieżna i segmentowa;

- akcesoria magazynowe: palety EPAL, pojemniki systemowe wielokrotnego użytku, obudowy palet, nadstawki, rollkontenery i ręczne wózki transportowe

- systemy zarządzania i nadzorowania floty wózków widlowych.

Podobnie jak poprzednie edycje, event In4Log udostępni specjalistom zajmującym się logistyką zawodowo fachowe źródła wiedzy i zaprezentuje najlepsze praktyki, trendy i innowacje technologiczne, co z pewnością będzie inspiracją do przeprowadzenia korzystnych wdrożeń w myśl zasad Lean w obszarach magazynowania i dystrybucji.

Prezentacje w ramach projektu In4Log odbywać się będą przez cztery dni targów TAROPAK
(29 września – 2 października) w hali 3A. Każdego dnia przewidziano 7 pokazów, rozpoczynających się o pełnej godzinie od 10.00 do 16.00.

Źródło: MTP