Infosystems SA na konferencjach branży poligraficznej
5 Nov 2014 10:20

Firma Infosystems SA, od wielu lat biorąca aktywny udział w imprezach branżowych odbywających się w kraju i zagranicą, po raz kolejny podzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas spotkań branży poligraficznej, jakie miały miejsce w ostatnim czasie. Wzięła udział w dwóch krajowych imprezach branżowych – w seminarium zorganizowanym przez firmę Bobst oraz w 9. konferencji z cyklu „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie".

Infosystems SA nieustannie wspiera imprezy krajowe, promując podczas nich swoje innowacyjne rozwiązania. W ostatnim czasie firma wzięła udział w seminarium „Opakowania giętkie” zorganizowanym przez firmę Bobst oraz w 9. konferencji z cyklu „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie", która odbyła się w ramach Akademii Wiedzy. Podczas pierwszej z nich Mariusz Sosnowski przedstawił możliwości finansowania innowacyjnych przedsięwzięć w drukarniach przy wykorzystaniu dotacji unijnych. Warto podkreślić, że projekty w których uczestniczy firma Infosystems SA pozyskując fundusze unijne dla swoich klientów od wielu już lat, dotyczą zarówno informatyzacji drukarń, jak też połączenia projektów informatycznych z zakupem bardzo kapitałochłonnych środków produkcji, jakimi są nowoczesne maszyny drukujące, oprogramowanie, urządzenia do introligatorni itd. Prezes Infosystems SA omówił możliwości i sposoby pozyskania określonych funduszy w zależności od rodzaju inwestycji oraz miejsca jej realizacji, perspektywę na lata 2014-2020 i możliwości jej wdrażania, a także programy operacyjne dla małych, średnich jak i dużych przedsiębiorstw. Prezentacja miała na celu podzielenie się z uczestnikami praktycznymi doświadczeniami Infosystems SA w kwestii odpowiedniego przygotowania wniosku, aby pozyskać dofinansowanie i z sukcesem je rozliczyć.

Natomiast podczas konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie" Swapan Chaudhuri, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w firmie Infosystems SA część swojej prezentacji poświęcił również tematowi dotacji - jakże ważnemu obecnie dla polskich przedsiębiorstw branży poligraficznej. Kolejną natomiast - systemowi do kompleksowego zarządzania przedsiębiorstwem PrintManager. To rozwiązanie jest, jak podkreślał, doskonałym narzędziem do rejestracji, przetwarzania i analizy danych związanych ze wszystkimi etapami produkcji: począwszy od zapytania ofertowego, poprzez kalkulację kosztów, negocjacje handlowe, rejestrację zamówień, opracowanie kart technologicznych, planowanie produkcji, rejestrację czynności produkcyjnych, na procesach dystrybucji i sprzedaży kończąc.

„Wszystkie imprezy, w których braliśmy udział w ostatnim czasie wyraźnie pokazują, że coraz więcej właścicieli drukarń oraz wydawców szuka innowacyjnych rozwiązań dla swoich przedsiębiorstw – podsumowuje Mariusz Sosnowski, prezes Infosystems SA. - Nasza firma nie tylko posiada je w swojej ofercie, ale również – poprzez działalność doradczą prowadzoną m.in. w ramach Departamentu Funduszy Europejskich oraz własnego Centrum Badawczo-Rozwojowego – wspiera przedsiębiorstwa poligraficzne w pozyskiwaniu środków na realizację nawet najbardziej ambitnych i innowacyjnych projektów, często podnosząc ich poziom innowacyjności własnymi technologiami, patentami i know-how”.

Źródło: Infosystems S.A.