Innovia Group sprzedaje dział folii celulozowych
14 Apr 2016 10:38

Firma Innovia Group, globalny lider w zakresie produkcji wysokoprzetworzonych produktów foliowych do zastosowań przemysłowych oraz banknotów polimerowych poinformowała o zawarciu porozumienia w sprawie sprzedaży swego oddziału folii celulozowych (celofanu) i jego aktywów przedsiębiorstwu Futamura Chemicals. Podpisanie umowy ma nastąpić nie później niż 30 czerwca 2016 r. Futamura z siedzibą w japońskiej Nagoi to czołowy producent folii z tworzyw sztucznych oraz celulozy, sprzedający swoje materiały na rynku opakowań spożywczych.

Wycofując się z branży folii celulozowych Innovia zamierza skoncentrować swoją działalność na szybko rozwijającym się biznesie banknotów polimerowych oraz na wzmacnianiu swej pozycji wśród dostawców folii BOPP. W tym ostatnim przypadku - folii polipropyleowych dwuosiowo orientowanych – firma zapowiada kontynuowanie inwestycji w tworzenie szerokiej gamy produktów zarówno dla kluczowych, jak i potencjalnych rynków sprzedaży. Innovia uchodzi także za czołowego dostawcę zaawansowanych materiałów do produkcji banknotów i do końca 2016 r. zamierza wyprodukować ponad 50 mld banknotów na podłożu Guardian dla czołowych banków na całym świecie. W swej nowej fabryce w Wigton firma będzie produkować podłoża dla Bank of England z przeznaczeniem na banknoty o nominale 5 funtów (które trafią a do obiegu we wrześniu 2016 r.) oraz 10 funtów (2017).

Mark Robertson, dyrektor generalny Innovia Films, tak komentuje sprzedaż działu folii celulozowych: „Sprzedaż naszego oddziału jest ważnym strategicznym krokiem dla Innovii. Futamura to w długofalowej perspektywie doskonały wybór dla działu Cellophane, ponieważ koncentruje swoją działalność na foliach celulozowych i tworzywowych. W Innovii, zgodnie z naszą strategią, będziemy nadal koncentrować się na rozwoju produkcji folii polimerowych oraz banknotów, które mają duży potencjał rozwoju. Co istotne, nasze podłoża polimerowe udowodniły swoją wartość jako sposób na istotne ograniczenie skali fałszerstw banknotów oraz wyraźną redukcję kosztów całkowitych ponoszonych przez banki centralne. Oczekujemy, że będą one nadal składać długoterminowe zamówienia na banknoty polimerowe na całym świecie.”

Yasuo Nagae, prezes Futamura Chemical, dodaje: „Nabycie oddziału folii celofanowej od Innovii wzmocni nasze portfolio produktowe oraz obecność w skali globu. Wspiera również przyświecającą nam ambicję służenia kluczowym klientom poprzez lokalne fabryki oferujące najwyższe standardy dostaw realizowane przez doświadczony personel. Nie możemy doczekać się powitania działu folii celulozowych Innovii w naszej rodzinie.”

Na podstawie informacji Innovia Films opracował TK