Innowacyjna technologia EPSON na ósmej edycji targów Packaging Innovations
23 Mar 2016 11:30

Epson, firma znana głównie z innowacyjnych technologii związanych z przetwarzaniem obrazu, pojawi się jako wystawca na tegorocznej edycji targów Packaging Innovations w dniach 12-13 kwietnia. W Warszawie pokaże swoją serię urządzeń dedykowanych dla branży retail i rynku opakowań, przeznaczone do produkcji trwałych i czytelnych etykiet, kuponów czy opakowań. Goście będą mieli okazję złożyć zamówienie i skorzystać z promocji przygotowanych specjalnie na wydarzenie.

Wśród prezentowanych urządzeń znajdzie się drukarka Epson ColorWorks C7500G. Oprócz możliwości produkowania etykiet w krótkich seriach dla średniego czy małego przedsiębiorstwa, drukarka zapewnia też opcję wydruku na materiałach błyszczących. Głowica drukująca PrecisionCore zapewnia niezwykle wysoką jakość, a zastosowanie technologii kontroli stanu dyszy automatycznie zastępującej zablokowane dysze zapobiega występowaniu błędów i martwych pikseli. Szybkość wydruku na urządzeniu sięga 300 mm/s, czyli poziom porównywalny do niektórych modeli termicznych drukarek monochromatycznych. Dodatkowo drukarkę wyróżnia ekonomiczność pracy - prędkość produkcji na żądanie pozwala ograniczyć koszty druku wstępnego. Intuicyjną obsługę zapewnia panel sterowania LCD, a użytkownik posiada również możliwość zintegrowania urządzenia z każdym systemem operacyjnym.

Obecni na stoisku specjaliści Esko będą oczekiwać na pytania dotyczące technologii druku oraz prezentować sposób działania urządzeń. Poza modelem Epson ColorWorks C7500G dostępne będą również drukarki ColorWorks C3500 oraz ColorWorks C831, a eksperci opowiedzą również o urządzeniu Epson SurePress L-4033AW - cyfrowej 7. kolorowej maszynie do produkcji wysokiej jakości etykiet w krótkich seriach z wykorzystaniem koloru białego.

Dodatkowo na targach odbędzie się prezentacja systemu do proofingu opakowań opartego o SureColor SC-P7000V Spectro. To kompletne rozwiązanie do wydruków próbnych opakowań oraz etykiet w najwyższej jakości produkcyjnej, które dzięki wykorzystaniu głowic drukujących PrecisionCore oraz użyciu najnowszych pigmentów UltraChrome HDX (CMYK/Light Black/Light Cyan/Light Magenta/Zielony/Pomarańczowy) zapewnia maksymalną w tej klasie gamę kolorów. Urządzenie może odtworzyć 99% kolorów z biblioteki Pantone i jest najwierniejszą kolorystycznie drukarką wielkoformatową na rynku.

„Portfolio drukarek Epson to szeroka gama rozwiązań dostosowanych do konkretnych potrzeb każdego odbiorcy i poszczególnych grup zawodowych. Na rynku opakowań i etykiet kluczowymi czynnikami z punktu widzenia klientów są szybkość, estetyka oraz trwałość wydruków przy utrzymaniu jak najniższych cen druku” – mówi Tomasz Kuciński, Pro Graphics Account Manager z Firmy Epson. „Goście tej edycji Packaging Innovations będą mogli przede wszystkim zobaczyć nowe urządzenie do kolorowych etykiet ColorWorks C7500G z możliwością druku na błyszczących materiałach. Zapraszamy wszystkich na nasze stoisko i do skorzystania z naszych specjalnie przygotowanych na to wydarzenie ofert promocyjnych.”

Źródło: Epson