Inteligentna folia do żywności od Mondi na targach Fachpack 2015
25 Aug 2015 10:21

Klienci, którzy kupują zapakowaną żywność w rodzaju suszonych zup lub ziół, spodziewają się, że przed użyciem będą mogli przechować ją przez dłuższy czas. Umożliwiają to funkcje barierowe opakowań. Jednak pamiętając o ochronie zawartości, czy powinniśmy pominąć kwestię ochrony środowiska? W trakcie zbliżających się targów Fachpack 2015 w Norymberdze firma Mondi Coatings pokaże swoje inteligentne rozwiązanie tego dylematu: folię alufree BarrierFilm.

Każde opakowanie wymaga stosowania określonych barier. Tym zajmuje się właśnie firma Mondi: znajdowaniem optymalnych rozwiązań specyficznych potrzeb klientów. Do niedawna najlepsze zabezpieczenie oferowały folie aluminiowe; teraz jednak inżynierowie firmy znaleźli ich „inteligentną” alternatywę w postaci alufree BarrierFilm – materiału, który jest nie tylko przyjazny dla środowiska, ale zapewnia również inne korzyści. Ponieważ nie zawiera metalu, pozwala na stosowanie wykrywaczy metali w łańcuchu dostaw bez utraty jakichkolwiek pożądanych cech.

Produkt został już wyróżniony nagrodą WorldStart Silver DuPont oraz PPI 2014 za "Innowacje w Zrównoważonym Pakowaniu". Nowy produkt zapewnia ochronę i długi okres trwałości dla produktów spożywczych. Dzięki wyeliminowaniu aluminium, Mondi przyczyniło się do zmniejszenie emisji dwutlenku węgla nawet o 25 %.

Wprowadzenie specjalnego polimeru uszczelniającego, który pomaga w obniżeniu temperatury zgrzewania, a także zużycia energii, zapewnia korzyści dla środowiska, a dodatkowo zwiększa efektywność pracy linii napełniających. Alufree BarrierFilm rozwiązuje jeszcze jeden problem, który jest powodowany przez folie aluminiowe: nie jest szczególnie wrażliwy na zginanie. Opakowanie pozostaje bezpieczne oraz zachowuje przy tym atrakcyjny wygląd produktu i marki. Inteligentne rozwiązanie Alufree BarrierFilm od Mondi jest dostępny dla szerokiej gamy produktów spożywczych, w tym produktów takich jak kawa, które wymagają silnej bariery tlenowej. Na zamówienie firma przygotowuje również wkładkę z funkcją łatwego otwierania.

Na podstawie informacji Mondi opracował TK