Inteligentne opakowanie na leki
22 Oct 2015 12:27

Palladio Group, firma specjalizująca się w opracowywaniu nowych technologii opakowaniowych dla przemysłu farmaceutycznego, wraz z E Ink Holdings, przedsiębiorstwem dostarczającym innowacyjne rozwiązania w zakresie papieru elektronicznego, stworzyły PhutureMed, zaawansowane opakowanie dla sektora medycznego.

Zadaniem PhutureMed jest monitorowanie stanu leków wysyłanych do pacjentów oraz wspomaganie tych ostatnich w regularnym zażywaniu przepisanych medykamentów. W skład opakowania wchodzi wyświetlacz z papierem elektronicznym oraz czujniki, które nieustannie sprawdzają, czy leki są przechowywane we właściwych warunkach. Wyświetlacz wskazuje użytkownikowi lub pacjentowi wszystkie zdarzenia wykraczające poza przyjętą dla leków normę, nawet jeśli baterie go zasilające są całkowicie wyczerpane.

Urządzenie może być również zaprogramowane w taki sposób, by zapisywało porę każdego otwarcia opakowania, dostarczając szczegółową listę godzin, w których pacjent przyjmował leki. Informację można odtwarzać, analizować i dzielić się nią w celach badawczych.

„Zawsze towarzyszyła nam wizja wykorzystania inteligencji w naszych rozwiązaniach opakowaniowych” - powiedziała Gabriele Iannizzotto, dyrektor ds. produktów korporacyjnych i innowacji w firmie Palladio. „Niski pobór mocy przez technologię papieru elektronicznego czynił z niego jedyny produkt z wyświetlaczem, który mógł zapewnić trwałe, łatwe do odczytu rozwiązanie, możliwe do wykorzystania w takim typie urządzenia, które sobie wymyśliliśmy.”

Na podstawie informacji w serwisie AIPIA opracował TK