interpack 2017: Dow podpisał program współpracy z HP Indigo
5 May 2017 21:58

Koncern Dow Chemical nie zaprzestaje współpracy z wartościowymi graczami w łańcuchu wartości przy rozwoju innowacji w przemyśle opakowaniowym. Na targach interpack 2017 oddział Dow Packaging & Speciality Plastics podpisał globalny program współpracy sieci Pack Studios z firmą HP Indigo, mający na celu opracowywanie nowoczesnych rozwiązań w sektorze opakowań giętkich. Obie firmy dostrzegają ogromny potencjał zaawansowanych rozwiązań dla tego sektora, tworzonych na drodze łączenia wiedzy o materiałach opakowaniowych i druku.

Wspomniany program przyspieszy rozwój opakowań giętkich poprzez współdzielenie zasobów dla lepszego zrozumienia finalnego wyglądu opakowań oraz ich ekspozycji na półce sklepowej. Zapewni HP Indigo dostęp do sieci Dow Pack Studios oraz jej technicznych zasobów, z drugiej zaś strony efektywnie rozszerzy możliwości Dow Pack Studios dzięki udostępnieniu wiedzy na temat druku cyfrowego oferowanej przez HP Indigo.

„To kolejny przykład, jak pionierskie Pack Studios koncernu Dow łączą ekspertów przy współpracy nad innowacyjnymi rozwiązaniami opakowaniowymi” - powiedział Haley Lowry, dyrektor ds. globalnego marketingu Pack Studios w oddziale Packaging & Specialty Plastics firmy Dow. „Jesteśmy zaszczyceni, że HP przystąpiło do naszego programu współpracy, ponieważ trwałe zaangażowanie jest kluczowe dla Pack Studios. W rezultacie tej kooperacji jesteśmy w stanie dostarczać rozwiązania zapewniające wyższą wydajność, wszechstronność oraz zrównoważony rozwój klientom i branży.”

„W nieustannym dążeniu do innowacji w zakresie druku cyfrowego HP Indigo dostrzega korzyści, jakie Dow Pack Studios zapewniają łańcuchowi wartości na rynku opakowań giętkich” - powiedział Nurit Raccah, Labels and Packaging Media and Materials Business Manager w oddziale Indigo firmy HP. „Dzięki połączeniu czołowej pozycji Dow jako dostawcy materiałów opakowaniowych oraz nowatorstwu HP w druku cyfrowym, strategiczna współpraca z Dow Pack Studios jest kluczowym krokiem w kierunku nowych rozwiązań, który poszerzy wartość druku cyfrowego na rynku opakowań giętkich.”

Globalny program współpracy Pack Studios oraz HP Indigo jest kolejnym etapem w tworzeniu silnych związków sieci Pack Studios, po ubiegłorocznym porozumieniu badawczo-rozwojowym z firmą Nordmeccanica SpA, światowym liderem w zakresie urządzeń do laminowania i metalizowania.

Pack Studios zapewniają klientom okazję skorzystania z wiedzy Dow i szerokiego portfolio jej produktów, jak również ich przetestowania dla wspólnego rozwoju innowacji. Pack Studios gwarantują także dostęp klientów do globalnej sieci rozwiązań Dow, do których należą żywice, techniki laminacji, przetwórstwa, pakowania oraz prototypowania. Dotychczas powstało siedem Pack Studios: dwie w USA (Freeport w Teksasie i Ringwood w Illinois), w Sao Paulo w Brazylii, w szwajcarskim Horgen, włoskim Mozzate, w Szanghaju (Chiny) oraz w Singapurze.

Na podstawie informacji Dow opracował TK

Radość z podpisania umowy Dow i HP Indigo. Od lewej: Allon Maoz, HP Indigo; Marco Amici, Dow; Nurit Raccah, HP Indigo; Javier Constante, Dow; Haley Lowry, Dow; David Parrillo, Dow.