interpack współpracuje ze Światową Organizacją Opakowań
7 Apr 2016 11:31

Przed rozpoczęciem kolejnej edycji największej światowej wystawy poświęconej produkcji i przetwórstwu opakowań (4-10 maja 2017), organizatorzy interpack nawiązali bliską współpracę ze Światową Organizacją Opakowań (World Packaging Organisation, WPO). Jej efektem jest uwzględnienie w organizowanym przez WPO konkursie WorldStar Awards nowej kategorii „SAVE FOOD Packaging Awards”. Nagrody WorldStar są wręczane tym firmom, których najlepsze praktyki zostały wcześniej docenione na poziomie narodowym, a ogłoszenie zwycięzców odbędzie się podczas targów interpack w 2017 r.

„Oddajemy konkursowi WorldStar Awards platformę stosowną do znaczenia tych cenionych nagród. Wszak pod względem nasycenia innowacjami oraz stopnia umiędzynarodowienia żadna inna światowa impreza nie może się równać z interpackiem” - mówi Bernd Jablonowski, dyrektor targów Interpack.

„Jesteśmy niezwykle zadowoleni z możliwości wsparcia idei „SAVE FOOD” przez nasz konkurs. Dobre opakowania mogą w dużym stopniu ułatwić redukcję strat żywności oraz ilości odpadów” - podkreśla dr Johannes Bergmair, wiceprezes ds. zrównoważonego rozwoju i bezpieczeństwa żywności w WPO.

Nagrody SAVE FOOD Packaging Awards będą trafiać do producentów rozwiązań opakowaniowych wyróżniających się zdolnością do zmniejszenia strat żywności i odpadów – przykładowo poprzez wydłużenie przydatności zapakowanego produktu do spożycia, stosowanie inteligentnych rozwiązań do porcjowania lub ochronę zawartości po otwarciu opakowania. Jury będzie brało także pod uwagę rodzaj surowców wykorzystanych do produkcji oraz skalę oszczędności w ich wykorzystaniu. W procesie wyboru opakowań do konkursu partycypują narodowe stowarzyszenia branżowe z ponad 15 krajów – w tym po jednym z Afryki oraz Środkowego Wschodu. Wybiorą one własnych zwycięzców w poszczególnych kategoriach (m.in. opakowań jednostkowych i transportowych), którzy zmierzą się w finale podczas wystawy interpack 2017 i zostaną pokazane podczas specjalnego pokazu „innovationparc”.

Na podstawie informacji organizatorów interpack opracował TK