Invicta 630 na Dniach Otwartych firmy Lombardi
26 Mar 2019 10:23

Nowa wersja maszyny fleksograficznej Invicta 630 do druku na opakowaniach była główną atrakcją Dni Otwartych, zorganizowanych w dniach 4-8 marca br. przez firmę Lombardi Converting Machinery w formule „Opakowania i więcej” (Packaging & more).

Innowacyjna Invicta 630 to – jak twierdzi producent – ewolucja umożliwiająca połączenie wydajności z wszechstronnością oraz prostotą obsługi, która została wyposażona w nowe rozwiązania do druku flekso na podłożach giętkich. 8-kolorowa maszyna z pełnym serwowspomaganiem może drukować na wstędze o szerokości od 450 do 750 mm. To w pełni zautomatyzowane urządzenie z napędem bezprzekładniowym może pracować z prędkością maksymalną 200 m/min. Zmiana podłoży odbywa się całkowicie automatycznie, poprzez wciśnięcie guzika. Jakość druku kontroluje – również automatycznie – system kontroli jakości Grafikontrol.

Prezentowana w wersji do druku z roli na rolę i z ośmioma stacjami drukującymi, Invicta 630 została opracowana w taki sposób, by umożliwić jej wykorzystanie do zadruku etykiet samoprzylepnych, z możliwością dostawienia urządzenia sztancującego oraz zespołu do usuwania ścinków. Maszyna rotacyjna została zaprezentowana drukarzom jako „urządzenie uniwersalne”, bez limitu w zakresie obsługiwanych podłoży (BOPP, PVC, PE, PET, papier, papier samoprzylepny, papier termiczny, tektura, materiały powlekane), a także „inteligentne”.

„Dzięki wyznawanej przez Lombardi filozofii krańcowej modułowości klient nigdy nie będzie musiał zmienić maszyny, na którą postawił, ale będzie mógł adaptować ją i wykorzystywać stosownie do swych przyszłych potrzeb” - wyjaśnia Claudio Lombardi, prezes i założyciel firmy Lombardi Converting Machinery. „Prócz faktu, że Invicta 630 działa doskonale, jest również elegancka, 'czysta'” - dodaje i podkreśla jej innowacyjność. „Zmiana tulei odbywa się całkowicie automatycznie i – jak mogli się Państwo przekonać – operator nie musi używać żadnych mechanicznych narzędzi”.

W trakcie Dni Otwartych producent ogłosił również, że w trakcie tegorocznych targów Labelexpo Europe 2019 zaprezentuje „zupełnie nowy projekt.”

Na podstawie informacji Lombardi Converting Machinery opracował TK