Karl-Henrik Sundström nowym CEO koncernu Stora Enso
1 Jul 2014 08:50

Decyzją Rady Dyrektorów koncernu Stora Enso jej nowym CEO został 54-letni Karl-Henrik Sundström, pełniący obecnie funkcję wiceprezesa i szefa działu Printing & Living. Nowe stanowisko obejmie 1 sierpnia br., zastępując na nim Jouko Karvinena, który rozstaje się z firmą.

„Karl-Henrik Sundström posiada wiele lat doświadczeń w pracy na międzynarodowych rynkach produkcyjnych, a przy tym olbrzymią wiedzę w zakresie zarządzania finansami. Jako osoba z wewnątrz, jest on naturalnym kontynuatorem strategii realizowanej przez obecny zarząd i gwarantuje ciągłość strategicznych działań przezeń wytyczonych” – mówi Gunnar Bock, przewodniczący Rady Dyrektorów koncernu Stora Enso.

Nowo wybrany CEO koncernu – Karl-Henrik Sundström – dodaje: „Podczas mojej dwuletniej pracy w Stora Enso poznałem tę firmę jako przedsiębiorstwo o ugruntowanej pozycji rynkowej i wielkim potencjale. Z niecierpliwością czekam na dalszą kontynuację działań zmierzających do zagwarantowana pełnej sukcesów przyszłości Stora Enso, w czym z pewnością pomocny będzie zespół kompetentnych i zaangażowanych pracowników firmy z całego świata”.

W związku z powyższym odłożona w czasie została reorganizacja działu Renewable Packaging, której wdrożenie miało rozpocząć się 1 lipca br. Do chwili ogłoszenia nowego terminu kierownictwo działu będzie odpowiadać – jak dotychczas – bezpośrednio przed CEO koncernu.

Źródło: Stora Enso