KBA planuje przejęcie Iberica AG S.A.
24 May 2016 11:30

Koenig & Bauer AG (KBA) sfinalizowała list intencyjny do Officine Meccaniche G. Cerutti S.p.A. (OMGC) z siedzibą w Casale Monferrato, niedaleko Alessandrii we Włoszech, a propos przejęcia 100 procent jej hiszpańskiej spółki zależnej Iberica AG S.A. w Barcelonie. Iberica zatrudniająca około 60 pracowników jest producentem średnio i wielkoformatowych automatów wykrawająco-tłoczących dydykowanych opakowaniom z tektury i tektury falistej, bez własnych zakładów produkcyjnych i do tej pory działająca przede wszystkim w Europie i na niektórych rynkach zagranicznych. Integracja z globalną siecią sprzedaży i serwisu KBA znacznie poprawiłaby perspektywy wzrostu działalności Iberica. Planowane przejęcie podkreśla ogłoszone wcześniej przez producenta maszyn drukujących skupienie się na rosnącym rynku opakowań. Dalsze szczegóły dotyczące planowanego przejęcia nie będą ujawnione, dopóki negocjacje nie zostaną zakończone.

Dr. Giancarlo Cerutti, prezes i CEO w OMGC, skomentował: „Zgodnie z programami naszej grupy zdecydowaliśmy się przyjąć propozycję KBA na 100 proc. zakup Iberica AG .S.A i w konsekwencji podpisaliśmy list intencyjny. Iberica operująca w świecie arkuszowego druku opakowań, nie jest już strategiczna dla bieżącego portfolio produktów Cerutti Group, (...). Z firmą KBA łaczą nas długotrwałe i zintegrowane relacje, które są oparte na wzajemnym szacunku i współpracy. Jestem pewien, że Iberica skorzysta z dodatkowych możliwości wzrostu i rozwoju w KBA.”

Claus Bolza-Schünemann, prezes i CEO w Koenig & Bauer AG, powiedział: „Obecnie KBA dostarcza 70 proc. swoich maszyn drukujących firmom na rosnącym rynku opakowań. Maszyny do offsetowego druku arkuszowego od KBA mają wyjątkową pozycję na całym świecie w sektorze składanych pudełek z tektury. Mając to na uwadze, dodanie do naszego portfolio rozwiązań z zakresu wykrawania w odniesieniu do tej samej grupy klientów ma absolutny sens. Przejęcie i dalszy rozwój działalności firmy Iberica przez KBA odpowiada strategicznym interesom obu firm i jesteśmy przekonani, że wkrótce dojdziemy do porozumienia z Grupą Cerutti bazując na naszej długoletniej i trwałej relacji.”

Na podstawie informacji firmy KBA opracowała AP