KBA Rapida 105 w polskim przedsiębiorstwie
14 Nov 2014 12:51

W ostatnim czasie do grona polskich użytkowników maszyn z rodziny KBA Rapida dołączyła Spółdzielnia Pracy Opakowań Drukowanych Wega z Połczyna-Zdroju. We wrześniu rozpoczęła tu pracę 5-kolorowa, pełnoformatowa KBA Rapida 105. Maszyna wykorzystywana jest przede wszystkim do zadrukowywania opakowań na bazie tektury litej. Jak zapewnia prezes spółdzielni Wiktor Wojciechowski, wydajność maszyny pozwala wykonać dotychczas realizowane zlecenia w czasie o połowę krótszym.

Spółdzielnia Pracy Opakowań Drukowanych Wega działa na rynku usług poligraficznych od lat 70., pod obecnym szyldem – od roku 1990. Specjalizuje się w produkcji opakowań kartonowych z tektury litej i falistej: wielobarwnych, lakierowanych, składanych oraz klejonych, w zakresie gramatur 80-600 g/m2. Wykonywane są one według projektów własnych oraz zleconych. Maszyna KBA Rapida 105 została zakupiona z myślą o zwiększeniu mocy przerobowych przedsiębiorstwa w tym zakresie, jak również wydajności realizowanej tu produkcji. Mówi Wiktor Wojciechowski: „Model ten wybraliśmy po wspólnych konsultacjach z polskim oddziałem Koenig & Bauer jako najbardziej odpowiadający naszemu profilowi produkcji. W parku sprzętowym mamy inną maszynę ze „stajni” tego producenta, co nie pozostało bez wpływu na finalną decyzję o wyborze dostawcy”.

Zakupiona przed drukarnię Wega maszyna pochodzi z drugiej ręki, w związku z czym specjaliści z działu serwisowego KBA CEE wykonali przy niej szereg usług. Przed zakupem reprezentujący firmę technik wykonał kompletną inspekcję maszyny jeszcze u jej poprzedniego użytkownika. Serwis KBA CEE zadbał o pełną instalację mechaniczną i elektryczną urządzenia. Kluczowe elementy mechaniczne maszyny zostały doprowadzone do stanu pierwotnego poprzez wykonanie usług serwisowych KBA Check & Print oraz KBA Clean & Print.

Pierwsza z nich ma na celu sprawdzenie aktualnego stanu maszyny – technicy KBA CEE uczestniczą w procesie drukowania, dokonując obserwacji maszyny i działań operatora, kontrolują powtarzalność prac oraz proces przekazywania arkuszy między zespołami. Po przeprowadzeniu odpowiednich testów zalecane są natychmiastowe oraz prewencyjne naprawy maszyny. KBA Clean & Print z kolei obejmuje oszacowanie stanu systemów chwytania i przekazywania arkuszy, a następnie czyszczenie odpowiedzialnego za nie układu w maszynie. Pozwala ona uniknąć ewentualnych napraw mechanicznych oraz wydłużyć żywotność tych elementów maszyny, które mają największy wpływ na jakość pasowania. „Obie usługi spełniły nasze oczekiwania zaś działania serwisu KBA CEE oceniamy jako w pełni profesjonalne. Maszyna pracuje u nas dwa miesiące i od strony technicznej nie mamy do niej zastrzeżeń. W porównaniu do dotychczas użytkowanej maszyny, wydajność Rapidy pozwala na realizację tych samych zleceń dwa razy szybciej” – dodaje Wiktor Wojciechowski.

Jan Korenc, prezes zarządu KBA CEE dodaje: „Cieszymy się, że maszyny marki Koenig & Bauer, także te pochodzące z rynku wtórnego, mają swoją renomę w Polsce i znajdują tu użytkowników, poszukujących uzasadnionego ekonomicznie, sprawnego i wydajnego rozwiązania. Aby pomóc im w szybkim i bezproblemowym rozpoczęciu pracy z maszyną, posiadamy w ofercie usługi takie jak KBA Check & Print oraz KBA Clean & Print. Warto podkreślić, że korzysta z nich coraz więcej polskich drukarń arkuszowych, które decydują się na zakup używanej maszyny produkcji Koenig & Bauer. Mamy nadzieję, że także Rapida 105 zakupiona przez drukarnię Wega spełni oczekiwania jej właściciela i przyczyni się do dalszego rozwoju tego zakładu poligraficznego”.

Źródło: KBA

error: Kopiowanie zabronione!