Kiefel kupuje austriacką firmę Mould & Matic Solutions
10 Mar 2016 19:06

Firma Kiefel z niemieckiego Freilassing, należąca do Brückner Group (Siegsdorf, Niemcy), wyraziła chęć zakupu 100% udziałów w Mould & Matic Solutions, która obecnie należy do austriackiej Grupy Haidlmair Group. Obie strony podpisały w tym tygodniu umowę sprzedaży, która musi zostać jeszcze zaakceptowana przez władze antymonopolowe.

Mould & Matic Solutions, mieszcząca się w austriackim Micheldorf, Austria, to renomowany dostawca narzędzi i rozwiązań z zakresu automatyki dla branży producentów opakowań.

„Lata doświadczeń w roli dostawcy systemów technologii termoformowania i formowania wtryskowego oraz wtrysko-rozdmuchu zadecydowały o skali naszego sukcesu” - wyjaśnia Heinz Klausriegler, dyrektor generalny Mould & Matic Solutions. „Nasi profesjonalni specjaliści są w stanie zaoferować każdemu klientowi rozwiązania światowej klasy dla całego procesu produkcyjnego.”

„Wiedza i rozwiązania technologiczne dostarczane przez Mould & Matic to idealne dopełnienie naszej obecnej gamy produktów dla przemysłu opakowaniowego” - mówi dyrektor generalny firmy Kiefel Thomas J. Halletz. „Wraz z niedawnym przejęciem firmy Bosch Sprang stanowi to ważny element naszych wysiłków, by oferować klientom pełny zakres systemów i usług z jednego źródła – od rozwoju produktu po dostarczanie gotowych urządzeń.”

Przejęcie to element strategii rozwoju Grupy Brückner, które ma wzmocnić pozycję spółek-córek dzięki rozszerzeniu zakresu dostępnych produktów i usług.

Grupa Haidlmair zamierza po sprzedaży swojej firmy w większym stopniu skupić się na swojej podstawowej działalności. „Zdecydowaliśmy się na tę transakcję, ponieważ jesteśmy przekonani, że Mould & Matic perfekcyjnie wpasuje się w strukturę nowego właściciela – firmy rodzinnej, tak jak nasza – i będzie mogła rozwijać się jako przydatne uzupełnienie jej portfolio produktów” - tak Mario Haidlmair wyjaśnia decyzję sprzedaży.

Na podstawie informacji firmy Kiefel opracował TK