Klej RR 23 — niezwykła trwałość i łatwe usuwanie w wielu zastosowaniach
23 Jul 2015 07:41

Firma UPM Raflatac wprowadza na rynek nowy usuwalny klej do papierowych materiałów wierzchnich dla branży spożywczej, logistyki, transportu i handlu detalicznego. RR 23 to udoskonalona wersja poprzedniego kleju o nazwie RR 24 i zapewnia wyjątkowo łatwe usuwanie z różnych powierzchni nawet po długim czasie od nałożenia.

Klej RR 23 spełnia wymogi UE określone w rozporządzeniu (WE) nr 1935/2004, dzięki czemu można go bezpiecznie stosować do etykietowania produktów spożywczych. Jest również zgodny z odpowiednimi częściami rozporządzenia Komisji (WE) nr 10/2011 w sprawie materiałów i wyrobów z tworzyw sztucznych przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

RR 23 umożliwia drukarniom etykiet osiąganie i utrzymywanie wysokiej szybkości produkcji. Sprawne przetwarzanie i optymalna przylepność początkowa poprawiają rezultaty na liniach etykietujących, nawet w przypadku powierzchni zakrzywionych.

Produkt RR 23 (wraz z RR 21) wzbogaca serię usuwalnych klejów firmy UPM Raflatac odpowiednich do papierowych materiałów wierzchnich do produkcji wysokonakładowej. Nowy klej zastąpi dotychczasowy produkt RR 24 i będzie dostępny w następujących kombinacjach materiałów.

Źródło: UPM Raflatac