Koenig & Bauer przejmuje Duran Machinery
5 Dec 2018 07:29

Grupa Koenig & Bauer zawarła porozumienie w sprawie przejęcia ponad 80% przedsiębiorstwa Duran Machinery ze Stambułu zajmującego się produkcją składarko-sklejarek i włączenia go w struktury Grupy pod nazwą Koenig & Bauer Duran.

Dzięki temu przejęciu najstarszy na świecie producent maszyn drukujących po raz kolejny wzmacnia swój potencjał w rozwijającym się segmencie maszyn i systemów opakowaniowych. Posiadając maszyny do druku arkuszowego Rapida dostarczane przez Koenig & Bauer Sheetfed, płaskie sztance od Koenig & Bauer Iberica oraz składarko-sklejarki od Duran, firma będzie w stanie zaoferować klientom kompletne linie do druku i obróbki pudełek składanych pochodzące z jednego źródła – wszystkie produkowane na kontynencie europejskim. To również korzyść dla Duran, która zyskuje przewagę konkurencyjną nad innymi dostawcami analogicznych rozwiązań.

Ralf Sammeck, dyrektor generalny Koenig & Bauer Sheetfed oraz członek zarządu Koenig & Bauer, nie kryje zadowolenia: „W ostatnich kilku latach Duran ustanowił nowe standardy i udanie wzmacniał swoją pozycję wśród naszych klientów z sektora opakowań przemysłowych. Obecnie jako producent maszyn drukujących oraz wycinarek kontynuujemy rozszerzanie naszej globalnej obecności z najszerszą ofertą produktową.”

Firma Duran posiada ponad 30-letnie doświadczenie w zakresie projektowania i produkcji składarko-sklejarek w szerokim zakresie formatów i konfiguracji. Dzięki zwiększaniu udziałów rynkowych przedsiębiorstwo stało się jednym z czołowych producentów w tym sektorze. Oprócz sześciu standardowych serii składarko-sklejarek Omega, dostępnych w zróżnicowanych wersjach i z dodatkowym wyposażeniem, firma dostarcza dodatkowo usługi R&D, począwszy od projektowania opakowań po wytwarzanie innowacyjnych maszyn skrojonych pod indywidualne potrzeby. Produkty Duran są używane na całym świecie przez producentów opakowań z tektury falistej i litej z ponad 65 krajów. Koenig & Bauer Duran będzie kontynuował działalność w obecnej siedzibie Duran Machinery w Stambule; nie zmieni się również kierownictwo firmy.

Oktay Duran, prezes Duran Machinery, komentuje: „Jesteśmy dumni ze stania się częścią doskonałej Grupy Koenig & Bauer i nie mamy wątpliwości, że dzięki nowej synergii odniesiemy sukces na globalnym rynku opakowań składanych.”

Na podstawie informacji Koenig & Bauer opracował TK

Zdjęcie: W podpisaniu umowy uczestniczyli (od lewej): Christopher Kessler, doradca prawny Koenig & Bauer; Patrick Masson, dyrektor generalny KBA-Iberica; Ralf Sammeck, dyrektor generalny Koenig & Bauer Sheetfed oraz członek zarządu Koenig & Bauer; Oktay Duran, prezes Duran Machinery; oraz Apo Kücükaras z Duran Machinery.