Kolbus pokaże nowe rozwiązania na targach drupa
19 Apr 2016 10:16

Wśród wystawców zbliżających się targów drupa 2016 w Düsseldorfie znajdzie się firma Kolbus, uczestnicząca w nich nieprzerwanie od 1951 roku. Na stoisku (nr C22, zlokalizowanym w pawilonie 16) o powierzchni 1400 m2 znajdą się innowacyjne rozwiązania w zakresie oprawy książek, produktów akcydensowych i wydawnictw prasowych, jak również dedykowane do wytwarzania opakowań luksusowych. Z myślą o zwiedzających z Polski przez cały okres trwania targów będą na nim obecni przedstawiciele firmy Introzap - wyłącznego dystrybutora marki Kolbus w naszym kraju.

Rynek opakowań luksusowych

Powołany niedawno do życia w ramach firmy Kolbus dział opakowań luksusowych przygotowuje z myślą o targach drupa 2016 prezentacje innowacyjnego systemu produkcji opakowań wykonanych z tektury litej. Producent przekonuje, że jego pojawienie się w ofercie może zmienić cały rynek dóbr luksusowych. Na stoisku demonstrowany będzie on w wersji w pełni zautomatyzowanej, umożliwiającej wytwarzanie sztywnych opakowań kartonowych z zapięciem magnetycznym z wydajnością 2 tys. egz./h.

XML-Syntax: zdalny dostęp do urządzeń Kolbus

Kolejna nowość w ofercie niemieckiego producenta to XML-Syntax – rozwiązanie workflow, umożliwiające komunikację z urządzeniami Kolbus za pośrednictwem Internetu. Jest to bezpłatne dla klientów firmy, proste w użytkowaniu oprogramowanie sieciowe, pozwalające na zdalny dostęp przedstawicieli drukarń oraz zleceniodawców do systemów produkcyjnych Kolbus, m.in. w zakresie składania zamówień i ich realizacji.

Mówi Jolanta Szafranek z działu marketingu firmy Introzap: „Oferta firmy Kolbus, przygotowywana z myślą o targach drupa 2016, jest bardzo bogata i wszechstronna. Jej stoisko będzie obfitowało w zaawansowane rozwiązania dla produkcji dziełowej, akcydensowej, magazynowej i opakowaniowej. Mamy zatem nadzieję na liczne odwiedziny przedstawicieli polskich firm, reprezentujących wszystkie ww. segmenty rynku. Już dziś zapraszamy do spotkania z nami w Düsseldorfie”.

Źródło: Kolbus