Kolejne polskie firmy inwestują w maszyny DCM Usimeca
11 May 2021 08:50

Kompaktowe maszyny fleksograficzne produkowane przez DCM Usimeca cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich przedsiębiorstw zajmujących się produkcją opakowań kartonowych, toreb papierowych czy kopert. Jak podaje ich wyłączny przedstawiciel w naszym kraju – firma System P – w ostatnich 16 miesiącach do Polski dostarczono w sumie siedem maszyn serii IM183 we wszystkich oferowanych konfiguracjach (od 1 do 3 zespołów drukujących). Piotr Skłodowski, właściciel przedsiębiorstwa, zapowiada kolejne wdrożenia realizowane w ślad za prowadzonymi obecnie rozmowami handlowymi.
DCM Usimeca – ponad 40 lat na rynku maszyn fleksograficznych
Marka DCM Usimeca, obecna w naszej ofercie od kilkunastu lat, ma ugruntowaną pozycję w Polsce – mówi. Firma znana głównie ze specjalistycznych urządzeń do przetwarzania i konfekcjonowania opakowań elastycznych zajmuje się też produkcją kompaktowych, prostych w obsłudze maszyn fleksograficznych, przeznaczonych do zadrukowywania produktów takich jak torby papierowe i tkane, koperty oraz sztywne opakowania kartonowe na pizzę, ciasta czy wino. Maszyny oferowane obecnie w dwóch seriach – IM183 i IM2 - przeznaczone są głównie do drukowania małych i średnich nakładów. Z myślą o tego rodzaju asortymencie kupują je także klienci z Polski, a jej rodzimych użytkowników wciąż przybywa – zwłaszcza w ostatnich 3-4 latach obserwujemy zwiększone nimi zainteresowanie.
Maszyny fleksograficzne pojawiły się w ofercie firmy DCM Usimeca w 1981 roku, wraz z przejęciem przez nią ich ówczesnego producenta – MECEM. Jak podkreśla obecny dostawca, korzyści dla użytkowników decydujących się na zakup tego rozwiązania są bardzo liczne: łatwa instalacja, prosta obsługa, niski koszt eksploatacji i konserwacji, kompaktowość oraz duży potencjał w kontekście rynków, na jakich działają końcowi klienci. Zalety maszyn dostrzegają kolejne drukarnie – od kilku lat firma DCM Usimeca dostarcza ok. 30 maszyn fleksograficznych rocznie do przedsiębiorstw o różnym profilu produkcji. Popularność tych maszyn wynika również z krótkiego czasu zwrotu z inwestycji – podkreśla Piotr Skłodowski.
Więcej informacji na ich temat można znaleźć na niedawno uruchomionej, dedykowanej stronie internetowej (kliknij tutaj). https://imflexo.com/
IM183: sukces handlowy, także na polskim rynku
Jak dodaje Piotr Skłodowski, szczególnie dużą popularnością wśród polskich przedsiębiorstw reprezentujących różne profile produkcji cieszą się maszyny z serii IM183 (na zdjęciu z lewej): Na ich zakup decydują się firmy o różnej specjalizacji, zajmujące się m.in.: produkcją toreb papierowych; dostarczaniem materiałów opakowaniowych i papieru; dystrybucją toreb papierowych i opakowań, także personalizowanych. W części tych przypadków inwestycja w maszynę IM183 wiąże się z rozpoczęciem zupełnie nowego projektu w ramach danej firmy. Maszynę tę zakupił również producent toreb papierowych i opakowań, który – chcąc rozszerzyć swoją ofertę – podjął decyzję o ich personalizowaniu. Warto dodać, że wśród firm, które zakontraktowały to rozwiązanie w ostatnim czasie, są również ich dotychczasowi użytkownicy. Zadowoleni z wcześniejszej inwestycji w tę maszynę decydują się na zakup kolejnej, zwiększającej ich moce produkcyjne. Tak było choćby w przypadku jednej z dużych drukarń fleksograficznych.
Maszyny IM183 są przeznaczone do zadrukowywania różnego typu toreb papierowych: reklamowych z płaskim uchwytem i zakupowych ze skręcanym uchwytem (w obu przypadkach wykonanych z papierów typu kraft – białego bądź kolorowego), typu „euro” (wykonanych z kolorowego papieru błyszczącego) oraz do wina (ze skręcanym uchwytem). Oferowane są w wariantach uwzględniających od 1 do 3 zespołów fleksograficznych. Maksymalny obszar zadruku wynosi tu 480 mm (szerokość) x 500 mm (długość), zaś maksymalne wymiary toreb to – analogicznie – 525 mm x 600 mm. Obsługują podłoża o grubości do 10 mm i pracują z prędkością maksymalną 2400 egz./h.

Maszyny serii IM2: do sztywnych opakowań kartonowych
Druga seria maszyn fleksograficznych produkowanych przez DCM Usimeca - IM2 - jest przeznaczona do zadrukowywania sztywnych opakowań kartonowych, przeznaczonych np. na pizzę czy wino. Tu klienci mają do dyspozycji dwa modele. Pierwszy z nich to IM2.76 (na zdjęciu z prawej) oferujący pole zadruku 670 x 800 mm. Maksymalna szerokość materiału wynosi tu 760 mm, długość zaś – 900 mm bądź 1800 mm, w zależności od wybranego trybu pracy urządzenia. W przypadku nieco większego modelu - IM2.85 - pole zadruku wynosi 760 x 800 mm, maksymalna szerokość zadrukowywanego podłoża – 850 mm, długość – analogicznie jak w IM2.76 – to 900 bądź 1800 mm. Maszyny zadrukowują podłoża o grubości do 10 mm i pracują z prędkością maksymalną 2400 ark./h.
Są to urządzenia przeznaczone wyłącznie do zadrukowywania sztywnych produktów, więc wybierają je firmy wyspecjalizowane w produkcji asortymentu takiego jak opakowania kartonowe na pizzę czy wino – mówi Piotr Skłodowski. Niemniej i tu DCM Usimeca notuje liczne sukcesy handlowe, które – taką mamy nadzieję – przełożą się na większą popularność tych urządzeń w Polsce. Wszystkich zainteresowanych kompaktowymi, wydajnymi i uzasadnionymi ekonomicznie rozwiązaniami tej marki zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.

Opracowano na podstawie informacji firmmy DCM Usimeca

error: Kopiowanie zabronione!