Konica Minolta wprowadza drukarkę do etykiet
7 Oct 2014 10:30

Konica Minolta poinformowała o dodaniu do swojego portfolio drukarki etykiet w niskich nakładach InfoPrint Edge 850 oraz systemu cyfrowego finiszingu InfoPrint Eclipse LF3. Cyfrowa drukarka Edge 850 jest podstawowym urządzeniem dla drukarń etykietowych wyprodukowanym przez kanadyjską firmę iSys Label. Firma ta podpisała z Koniką Minoltą umowę o współpracy na terenie Ameryki Północnej, lecz w planach jest rozszerzenie współpracy na poziomie światowym.

„Obydwa produkty o przystępnych cenach są przeznaczone dla małych klientów, którzy oczekują takiego samego poziomu wydajności w druku cyfrowym jak wielkie drukarnie. Umowa z firmą iSys rozszerza nasze portfolio w celu lepszego zaspokajania potrzeb tych klientów” - tłumaczy Kevin Kern, wiceprezes ds. marketingu Konica Minolta Business Solutions USA.

Drukarka Edge 850 została opracowana z myślą o niskich nakładach i rynku etykiet na żądanie. Dostatecznie kompaktowa, by zainstalować ją w biurze, może ona osiągać prędkość drukowania 9,14 m/min (czyli 2000 etykiet w mniej niż 20 minut) na podłożach o szerokości od 152 do 216 mm i długości do 200 metrów. Urządzenie umożliwia druk w jednym przejściu etykiet samoprzylepnych wstępnie wyciętych na papierze lub materiałach syntetycznych.

Eclipse LF3, wyprodukowany we współpracy z brytyjską firmą Impressions Technology, to system obróbki po druku umożliwiający wycinanie etykiet, zarządzanie odpadami, foliowanie oraz separację na zwoje. Skonstruowany dla niskich nakładów, stanowi uzupełnienie drukarki Edge 850.

Na podstawie graphiline.com opracowała IZ