Koniec farb w metalowych puszkach
4 Sep 2015 10:57

Wiodący ukraiński producent farby Meffert Ganza Farben wyróżnia swój produkt w sektorze materiałów budowlanych, wprowadzając go na rynek w plastikowych wiaderkach Paintainer produkowanych przez RPC Superfos zamiast używanych wcześniej metalowych puszek.

Na Ukrainie szczególnie w segmencie farb i lakierów rośnie popularność opakowań z etykietowaniem w formie. Paintainer oferuje doskonałe opcje zdobnicze z wykorzystaniem tej specjalistycznej technologii i dlatego Meffert Ganza Farben decyduje się na zastosowanie tego opakowania, jak wyjaśnił zastępca dyrektora generalnego firmy Sergey Ezholov:

„Zwykle pakowaliśmy nasze produkty tylko w puszki metalowe, ale teraz używamy także opakowania Paintainer z tworzyw sztucznych dostarczanego przez RPC Superfos, czyli wiaderek w dwóch wielkościach: 2,7 litra i 5,3 litra. Jest to nowoczesna alternatywa wysokiej jakości, która idealnie zaspokaja nasze potrzeby w zakresie opakowań”.

Wykorzystanie wiaderek Paintainer formowanych wtryskowo z polipropylenu zostało przyjęte pozytywnie, a odbiorcom szczególnie podoba się graficzne wykończenie, które znakomicie oddaje najdrobniejsze szczegóły zdobnicze.

„Zależało nam na znalezieniu nowoczesnego opakowania do naszej farby, które wyraźnie wyróżniałoby ją na półce, a przy pomocy RPC Superfos udało nam się osiągnąć ten cel” – powiedział Sergey Ezholov.W oparciu o swoje rozległe doświadczenie w stosowaniu wiaderek zarówno metalowych, jak i plastikowych, Sergey Ezholov zauważył: „W naszych procesach roboczych stwierdzamy, że plastikowe pojemniki spisują się szczególnie dobrze na wszystkich etapach, tj. podczas etykietowania, napełniania i pakowania. W przeciwieństwie do metalu, plastikowe opakowania nie są podatne na zniekształcanie i nie występuje ryzyko korozji”.

„Współpraca ze specjalistycznym zespołem RPC Superfos była dla nas pozytywnym doświadczeniem”.

Źródło: RPC