Krones przejmuje MHT i wzmacnia swój biznes PET
19 Nov 2018 09:06

Firma Krones, czołowy producent rozwiązań do napełniania i pakowania, został właścicielem przedsiębiorstwa MHT Holding AG (MHT) z siedzibą w niemieckim Hochheim, które wraz ze spółkami zależnymi dostarcza narzędzia i usługi w zakresie formowania wtryskowego dla sektora producentów z tworzywa PET. Przejęta firma notuje średni przychód w wysokości 25 mln euro rocznie i zatrudnia 125 pracowników.

Akwizycja MHT wypełnia lukę w łańcuchu wartości Krones dla branży PET i rozszerza gamę produktów tej firmy o narzędzia do produkcji preform z tego tworzywa, zaspokajając rosnący popyt na zintegrowane rozwiązania ze strony klientów. Wspólnie z MHT, Krones może obecnie zaoferować szersze portfolio rozwiązań dla PET.

Przejęcie nie spowoduje wyraźnych zmian w funkcjonowaniu MHT; jej główna siedziba pozostaje w Hochheim, nie zmieni się również kadra zarządzająca.

Przejęcie MHT to element konsekwentnej rozbudowy kompetencji i portfolio produktów przez Krones. Wcześniej, w kwietniu 2018 r., przedsiębiorstwo zakupiło 70% akcji firmy Integrated Plastics Systems AG ze Szwajcarii, która zajmuje się dostarczaniem rozwiązań do formowania wtryskowego dla sektora napojowego.

Na podstawie informacji Krones opracował TK