Krynicki Recykling ma umowy o łącznej wartości ok. 25 mln zł netto
15 Jan 2016 09:14

Krynicki Recykling podpisał dwa kontrakty na dostawę stłuczki szklanej. Strategiczna współpraca Krynicki Recykling z CP Glass obejmuje umowę o wartości 10 mln zł netto. Szacunkowa wartość kontraktu z Ardagh Glass wynosi natomiast 14,47 mln zł netto, podała spółka.

„Krynicki Recykling ma już wypełniony portfel zamówień na 2016 rok. Niedawno spółka zawarła największy w historii kontrakt, z O-I Europe - na siedmioletnie dostawy stłuczki o wartości 284 mln zł. Ten siedmioletni kontrakt w rozłożeniu na 7 lat i w połączeniu z dwoma nowo zawartymi kontraktami - z CP Glass oraz Ardagh Glass - pozwala pokazać perspektywę wzrostu przychodów spółki w tym roku” - powiedział prezes Adam Krynicki, cytowany w komunikacie.

CP Glass należy do grupy kapitałowej Can-Pack - jednego z największych producentów opakowań w Europie. Spółka oferuje szeroki asortyment o najwyższej jakości dla przemysłu piwowarskiego, monopolowego czy kosmetycznego. CP Glass zawdzięcza swoją silną pozycję rynkową m.in. nowoczesnej technologii wytwarzania oraz zaangażowaniu i najwyższym kwalifikacjom pracowników. Obecnie spółka umacnia pozycję rynkową przez inwestycje realizowane w Europie i Azji.

Ardagh Group jest jednym z wiodących na świecie producentów opakowań szklanych i metalowych m.in. dla sektora spożywczego czy farmaceutycznego. Spółka posiada 89 zakładów produkcyjnych w 21 krajach na całym świecie, generując roczne przychody w wysokości około 4,7 mld euro.

Krynicki Recykling jest największą w Polsce firmą przetwarzającą i uzdatniającą stłuczką szklaną, jest też liderem w dziedzinie rozwoju innowacyjnych technologii recyklingu szkła. Od 2010 roku spółka jest notowana na GPW.

Źródło: Money.pl