Kurt Walker z FINAT otrzyma nagrodę za swoje zawodowe osiągnięcia
19 Jun 2015 12:08

Prezes stowarzyszenia FINAT Kurt Walker zostanie uhonorowany nagrodą imienia R. Stantona Avery'ego – amerykańskiego wynalazcy etykiet samoprzylepnych - przyznaną w tegorocznym konkursie Label Industry Global Awards za całokształt dokonań w branży opakowaniowej. Wybór został dokonany przez niezależne jury podczas Europejskiego Forum Etykietowego FINAT (ELF) odbywającego się w Amsterdamie.

Sponsorowana przez koncern Avery Dennison nagroda, której pełna nazwa brzmi R. Stanton Avery Lifetime Achivement Award, jest przyznawana osobom, które wniosły znaczący i kluczowy wkład do przemysłu etykietowego w okresie co najmniej 25 lat. Tegoroczny laureat Kurt Walker rozpoczął swoją przygodę w sektorze druku tuż po zakończeniu studiów i sprawował rozliczne funkcje firmowych w działach sprzedaży i marketingu. W 1988 r. rozpoczął pracę w branży etykiet i do momentu przejścia na emeryturę w 2012 r. był dyrektorem generalny firmy tesa Bandfix w Szwajcarii. W 1999 został członkiem stowarzyszenia przemysłu etykiet samoprzylepnych FINAT, gdzie sprawował m.in. funkcje wiceprezesa oraz skarbnika, by 2011 r. zostać mianowanym jego prezesem.

Podczas spotkania w Amsterdamie zapadły również inne decyzje zespołu jurorów, którzy podali nazwy finalistów w trzech pozostały kategoriach konkursu Label Industry Global Award. I tak o nagrodę za innowacyjność sponsorowaną przez Flint Group Narrow Web (dla firm zatrudniających ponad 300 pracowników) będą się ubiegać firmy (w kolejności alfabetycznej): Esko, HP Indigo, Revo, Super Film oraz Xeikon. W kategorii nagród za innowacyjność dla firm do 300 pracowników, także sponsorowaną przez Flint Group Narrow Web: Any Graphics, GEW, Hybrid Software, Iwata, Lake Image Systems, Rotas, Troika Systems oraz Web Resources. Nagrodę w kategorii zrównoważonego rozwoju, sponsorowaną przez firmę Xeikon, może otrzymać jedna z firm: Avery Dennison, Bio4life, Lintec oraz Dr Fischer.

Mike Fairley, szef zespołu jurorów, wyjaśnia powód wyboru Kurta Walkera: „To była jednogłośna decyzja. Jego imponująca długotrwała przeszłość w roli dyrektora generalnego tesa Bandfix, jak również skarbnika, wiceprezesa i prezesa FINAT – w którym pilotował i stworzył globalną sieć oraz wspierał tworzenie sukcesu Klubu Młodych Menedżerów – uczyniły go jasnym wyborem dla tegorocznej nagrody Lifetime Achievement Award. Nie możemy się doczekać momentu uhonorowania Kurta i innych zwycięzców podczas wrześniowej ceremonii.” Odbędzie się ona 29 września w Brukseli, podczas trwających wówczas targów Labelexpo Europe.

Na podstawie informacji FINAT opracował TK