LYNX Poland podsumowuje targi Warsaw Pack 2016
16 Mar 2016 09:43

Premierowe Targi Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2016 okazały się dużym sukcesem dla firmy LYNX Poland Sp. z o.o. Zainteresowanie klientów prezentowanymi rozwiązaniami, liczne rozmowy handlowe, które miały miejsce na jej stoisku, a także planowane wdrożenia maszyn – to tylko niektóre aspekty, które wymienia ten polski producent podsumowując udział w tej imprezie. Odbywała się ona w dniach 8-10 marca w centrum wystawienniczym Warsaw Expo w Nadarzynie koło Warszawy.

Stoisko LYNX Poland na targach Warsaw Expo okazało się właściwym miejscem dla poszukujący nowoczesnych rozwiązań dla branży opakowaniowej. Firma zaprezentowała na nim dwa innowacyjne plotery ze swojej oferty – tnący i klejący - które zainteresowały również przedstawicieli innych branż: ceramicznej, meblarskiej i tapicerskiej, a także motoryzacyjnej, gdzie urządzenia również znajdują swoje zastosowanie. Warto podkreślić, że rozwiązania LYNX są projektowane i w całości produkowane w Polsce. Co więcej, można je dostosować do określonych potrzeb klientów, co stanowi ich wartość dodaną.

Pierwsze z prezentowanych na Warsaw Pack urządzeń to nowość w ofercie firmy - automatyczny ploter do precyzyjnego nakładania kleju na gorąco i na zimno - FENIX. Jest to maszyna dedykowana przede wszystkim dla firm z branży opakowaniowej i producentów POS, choć może znaleźć zastosowanie również w wielu innych gałęziach przemysłu. „Goście targowi zwracali szczególną uwagę na wyjątkową precyzję tego urządzenia oraz na fakt, że umożliwia ono jednoczesne nakładanie kleju na kilka elementów o różnych kształtach i na materiały o różnej grubości – mówi Tomasz Gajkowski, prezes zarządu LYNX Sp. z o.o. – To nie tylko znacząco przyspiesza produkcję, ale jednocześnie przynosi użytkownikom oszczędności, ponieważ grubość ścieżki kleju jest identyczna na całej długości. Ścieżki mogą mieć dowolne grubości, kształty i krzywizny, możliwe jest w nim również wykonywanie ścieżek przerywanych, o określonej długości i odstępach. Dzięki temu rozwiązaniu możliwa jest redukcja kosztów wykonania pojedynczego elementu, przez co produkcja prototypów czy niskonakładowa produkcja opakowań staje się opłacalna”.

Oprócz oszczędności związanych ze zużywaniem kleju ploter ogranicza liczbę osób obsługujących dane zlecenie, co również przynosi użytkownikom niemałe oszczędności. Wartością dodaną urządzenia jest m.in. oprogramowanie CAD-CAM, służące do projektowania ścieżek nakładania kleju oraz do sterowania ploterem.

Druga z prezentowanych na targach Warsaw Pack maszyn to z kolei ploter tnący - XERXES. Jest to urządzenie do wydajnego cięcia różnego rodzaju materiałów m.in. tektury, tkanin, skóry, kompozytów itd. Znajduje ono zastosowanie m.in. w produkcji prototypów i niskonakładowej produkcji opakowań, ale również w branży meblarskiej (przy cięciu i frezowaniu płyt meblowych) oraz wśród producentów mebli tapicerowanych - ze względu na możliwość cięcia różnego rodzaju materiałów, wykorzystywanych w tej dziedzinie przemysłu. Jak twierdzi producent, gwarantuje ono wyjątkową precyzję, wydajność i oszczędność. Może ciąć pojedyncze warstwy materiałów, jak również kilka ich warstw naraz, co może przyspieszyć produkcję i nie pozostaje obojętne na jej koszty.

Mówi Tomasz Gajkowski: „Podczas rozmów handlowych na naszym stoisku, wielu gości targowych podkreślało fakt, że bardzo sobie ceni rzetelny serwis. Fakt, że jesteśmy polskim producentem znacząco ułatwia kontakt w tym zakresie, a co za tym idzie - możliwość szybkiej reakcji na ewentualne problemy. Także kompetencje naszych pracowników stanowią wartość dodaną oferowanych przez nas rozwiązań. Cieszymy się, że odwiedziło nas wielu klientów, poszukujących konkretnych urządzeń. Z wieloma rozpoczęliśmy rozmowy handlowe. Mogliśmy zaprezentować im innowacyjne rozwiązania, które mogą przyspieszyć produkcję w firmach z różnych branż, a także przynieść konkretne oszczędności. Dlatego jesteśmy przekonani, że było to owocne spotkanie dla obu stron. Wszystkim, którzy nas odwiedzili na targach Warsaw Pack, serdecznie dziękujemy za spotkanie. Zaś zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z nami w naszej warszawskiej siedzibie, a także poprzez nasze strony internetowe i profil na Facebooku”.

Źródło: LYNX Poland