Lżejsza i bielsza tektura od Billerudkorsnäs
26 Nov 2014 12:50

Na zakończonej niedawno wystawie Luxe Pack w Monaco firma Billerudkorsnäs zaprezentowała nową generację swojej tektury z rodziny Billerudkorsnäs White o gramaturze 220 g/m2. W wyniku przeprojektowania maszyny do produkcji tektury nowy produkt jest bielszy i lżejszy, dzięki czemu ma lepiej spełniać potrzeby drukarzy i przetwórców, zwłaszcza w zakresie zdolności reprodukcji kolorów.

Jak przekonuje producent, nowa tektura została udoskonalona w czterech aspektach:

- masy (jest to najlżejszy produkt należący do rodziny tektur White; dotychczas była nim tektura o gramaturze 235 g/m2);

- powlekania (potrójne zamiast dotychczasowego podwójnego, co zapewnia doskonale gładką powierzchnię, umożliwiającą uzyskanie ostrzejszych detali i kontrastów w trakcie odwzorowywania obrazów);

- białości i jasności (dla lepszej reprodukcji bardziej „żywych” kolorów);

- struktury powierzchni (dzięki wyższemu standardowi formowania włókien, które – jak twierdzi firma – zapewnia dwie dodatkowe korzyści: lepszy druk widoczny zwłaszcza na dużych powierzchniach monochromatycznych, oraz niezawodną, stałą jakość uzyskiwaną w druku każdego arkusza w dowolnym czasie).

BillerudKorsnäs White to najbardziej ekskluzywna tektura o wysokiej białości, która łączy wytrzymałość, łatwość formowania oraz doskonałą powierzchnię zadruku. Jest przeznaczona przede wszystkim dla najwyższej jakości zadruku opakowań konsumenckich. Jest powszechnie wykorzystywana przez firmy produkujące markowe artykuły w segmencie zdrowia i urody, perfumeryjnym i kosmetycznym, jubilerskim oraz ekskluzywnych napojów. Jest dostępna w gramaturach: 220, 235, 255, 270, 290, 315, 340, 370 oraz 400 g/m2.

Dodatkowo BillerudKorsnäs ulepszyła jakość swoich trzech innych tektur: BillerudKorsnäs Artisan, niskogramaturowej tektury z jedwabiście gładkim wykończeniem powierzchni, o wysokim poziomie drukowalności oraz „przyjemnych wrażeniach dotykowych”; BillerudKorsnäs Carry, bardzo wytrzymałej tektury zapewniającej wysoki poziom zabezpieczenia ciężkich produktów i doskonale nadającej się do opakowań z okienkami oraz uchwytami; a także BillerudKorsnäs Light przeznaczonej do pakowania suchych, schłodzonych oraz zamrożonych artykułów spożywczych, odpornej na wilgoć oraz bardzo czystej (czyli nie wpływającej na smak lub zapach produktów.)

„To coś więcej niż tylko ogólny facelifting” - powiedział Magnus Levinsson, dyrektor działu tektury w BillerudKorsnäs. „To tektura nowej generacji, która ustala nowe standardy w zakresie drukowalności.”

Na podstawie informacji firmy BillerudKorsnäs opracował TK