Mark Andy na Labelexpo India 2022
21 Dec 2022 13:00

W dniach 10-13 listopada br. na terenach wystawienniczych India Expo Center w Greater Noida (na przedmieściach Delhi) odbyła się kolejna edycja targów Labelexpo India, dedykowanych specjalistom z branży druku wąskowstęgowego z regionu azjatyckiego.

Wśród ponad 250 wystawców znalazła się firma First Image Graphics, będąca od 2000 roku wyłącznym dystrybutorem Mark Andy i Rotoflex w Indiach i w wybranych krajach z nimi sąsiadujących. Jak podają organizatorzy, wystawa – zorganizowana po czteroletniej przerwie spowodowanej ograniczeniami pandemicznymi – była rekordowa w całej historii Labelexpo India. Targi przyciągnęły ok. 12 tys. zwiedzających, co oznacza ponad 20% wzrost w porównaniu z jej poprzednią edycją.

Tom Cavalco, Executive Vice President Mark Andy mówi: Wobec odwołanej w marcu br. europejskiej edycji targów Labelexpo cieszymy się z możliwości zaprezentowania naszej oferty podczas dwóch innych wydarzeń z tej globalnej serii, istotnej dla każdego przedsiębiorstwa działającego na rynku etykietowym. We wrześniu w Chicago, podczas Labelexpo Americas, zaprezentowaliśmy trzy hybrydowe maszyny, w tym tegoroczną nowość – tonerową Digital Pro MAX. Z kolei podczas Labelexpo India, dzięki obecności na niej naszego wieloletniego partnera handlowego w regionie azjatyckim – Flexo Image Graphics, mogliśmy dotrzeć z naszymi propozycjami do obecnych i potencjalnych klientów z Indii oraz wielu krajów ościennych.

Gourav Roy, dyrektor zarządzający Flexo Image Graphics, dodaje: Odnotowaliśmy bardzo duże zainteresowanie zwiedzających te targi rozwiązaniami naszego strategicznego partnera jakim jest Mark Andy. Podpisaliśmy też kilka kontraktów, głównie z klientami z Indii i Chin. Najwięcej rozmów biznesowych dotyczyło – co obserwujemy już od dłuższego czasu – rozwiązań cyfrowych i hybrydowych. Ich popularność rośnie także w naszym regionie świata – coraz więcej drukarń i przetwórców etykiet już je zakupiło bądź planuje taką inwestycję.

Tom Cavalco potwierdza: Kończący się rok przebiega – przynajmniej w przypadku Mark Andy – pod znakiem hybrydy. Zrealizowaliśmy wiele ważnych wdrożeń tych maszyn, w niektórych przypadkach były to kolejne egzemplarze dostarczone do tego samego klienta. Także poszczególne wydarzenia, jakie organizowaliśmy sami bądź w nich uczestniczyliśmy, w dużej mierze były poświęcone właśnie łączeniu w ramach jednego procesu technologii cyfrowej i konwencjonalnej. „Digital” to motyw przewodni naszego stoiska na Labelexpo Americas. Rozwiązaniom tym dedykowaliśmy także nasze Dni Otwarte zorganizowane w Centrach Technologicznych Mark Andy w Polsce i w USA. Popularność tego typu maszyn rośnie też w innych regionach świata, m.in. w krajach azjatyckich. Z wielu naszych rozmów z klientami wynika, że rozwiązania hybrydowe stymulują ich rozwój, a w niektórych przypadkach są dla niego wręcz niezbędne.

Gourav Roy dodaje: Większość zwiedzających targi Labelexpo India, którzy odwiedzili nasze stoisko, rozważa obecnie kolejne inwestycje i planuje dalszy rozwój swojego biznesu. Gros rozmów dotyczyło wdrożenia wspomnianej wcześniej technologii cyfrowej w drukarniach etykietowych, ale mieliśmy też wiele spotkań z przedstawicielami drukarń komercyjnych i opakowaniowych, które poszukują nowych, bardziej wydajnych rozwiązań umożliwiających produkcję z wykorzystaniem podłoży giętkich, realizowaną w trybie inline. Podsumowując, Labelexpo India była dla nas bardzo udaną wystawą i mamy nadzieję, że obecność na niej przełoży się na efekty sprzedażowe już w niedalekiej przyszłości.

Flexo Image Graphics to firma z bardzo bogatym doświadczeniem rynkowym, będąca dystrybutorem rozwiązań fleksograficznych i cyfrowych różnych producentów na rynku indyjskim oraz w innych krajach regionu. Zatrudnia ponad 30 osób, posiada oddziały w Delhi, Chennai i Bombaju. Od wielu lat, na zasadach wyłączności, reprezentuje w tym regionie świata Mark Andy, czego rezultatem jest ok. 220 użytkowników maszyn tego producenta w Indiach i krajach ościennych.

Cieszymy się, że nasz partner biznesowy z regionu Azji odnotował sukces podczas targów Labelexpo India. Mamy nadzieję, że przyniosą one obfite „plony” w postaci kolejnych wdrożeń maszyn Mark Andy i Rotoflex w tym regionie świata. Liczymy też, że zaplanowane na przyszły rok kolejne targi z serii Labelexpo dojdą do skutku, dając nam możliwość do spotkania się z klientami z innych regionów – podsumowuje Tom Cavalco.

Najbliższe wydarzenie z serii Labelexpo jest zaplanowane na 9-11 lutego 2023 roku, kiedy to w Bangkoku odbędą się targi Labelexpo Southeast Asia, kolejnym będą Labelexpo Mexico w kwietniu. Natomiast przedstawiciele europejskiej branży wąskowstęgowej czekają na dwukrotnie odwoływane targi Labelexpo Europe w Brukseli. Planowany ich termin to 11-14 września 2023. 

Opracowano na podstawie informacji firmy Mark Andy