Mark Andy zmienia właściciela
21 Aug 2014 13:00

Firma Mark Andy, czołowy dostawca urządzeń do produkcji etykiet i opakowań, usług serwisowych, materiałów i części zamiennych, zmienia właściciela. Dotychczasowy, American Industrial Partners Capital Fund IV (AIP), przekaże ją w ręce grupy inwestycyjnej utworzonej przez P.J. Desaiego, byłego dyrektora wykonawczego firmy, oraz obecny zespół menedżerski. AIP pozostanie mniejszościowym inwestorem w Mark Andy wspólnie z Graycliff Partners, niezależną firmą skoncentrowaną na inwestycjach w średniej wielkości przedsiębiorstwa.

„Zakup uznanej, innowacyjnej firmy koncentrującej się na urządzeniach, częściach zamiennych i usługach dla rynku etykietowego i przygotowującej kilka ekscytujących nowych produktów - wśród nich maszyny do druku cyfrowego Digital Series - był niezwykłą okazją” - powiedział P.J. Desai. „Obecnie w skali globu zainstalowanych jest ponad 10 tys. maszyn Mark Andy i Rotoflex, o wartości odtworzenia przekraczającej 1 mld dolarów. Wspólnie z naszym doskonałym zespołem menedżerskim poświęcę się wzmacnianiu – już teraz czołowej – pozycji rynkowej Mark Andy.”

P.J. Desai pełnił obowiązki dyrektora wykonawczego w firmie w latach 2012-2014. Wcześniej był prezesem oraz dyrektorem generalnym w firmie inżynieryjnej i konstrukcyjnej Abencs oraz w MECS, przedsiębiorstwie specjalizującym się w wytwarzaniu kwasu siarkowego oraz powiązanych z nim produktów.

Kevin Wilken, dyrektor wykonawczy w Mark Andy, powiedział: „Zespół menedżerów jest bardzo podekscytowany ponowną współpracą z P.J. Desaim i dzieleniem współwłasności tak wspaniałej firmy. Mamy wyjątkowych klientów, najlepsze produkty na rynku oraz usługi, które zapewniają większe zyski naszym odbiorcom, a także wspaniałych ludzi kochających branżę, czujących dumę ze swojej pracy. Połączenie wyspecjalizowanych właścicieli/menedżerów oraz wiedzy i strategicznego myślenia P.J. Desaiego będą nadal wpływać na sukcesy i długoterminową strategię rozwoju Mark Andy.”

Na podstawie informacji firmy Mark Andy opracował TK