Mayr-Melnhof Packaging chce kupić 7 zakładów grupy Ileos
22 Jun 2015 10:52

Austriacki producent opakowań z kartonu MM Packaging proponuje ok. 80 mln euro za przejęcie części biznesu grupy Ileos związanej z kartonem.

Ileos z siedzibą w Paryżu, należący do Oaktree Capital Management, specjalizuje się w produkcji opakowań dla branż kosmetycznej, farmaceutycznej, win i spirytualiów. Jego działalność jest podzielona między dwie organizacje: Axilone produkuje elementy opakowań z tworzyw sztucznych i metalu, natomiast Ileos Graphique – który skupia firmy Alliora i Packetis – specjalizuje się w opakowaniach kartonowych. Tą właśnie aktywnością jest zainteresowany MM Packaging.

Oferta kupna dotyczy 7 fabryk Ileos Graphique znajdujących się we Francji: 5 produkujących pudełka składane dla przemysłu farmaceutycznego i 2 wytwarzających luksusowe opakowania kartonowe oraz dla przemysłu kosmetycznego. W roku 2014 tych 7 zakładów wygenerowało obroty w wysokości ok. 115 mln euro.

Ogółem grupa Ileos posiada 10 fabryk we Francji i 7 w: Hiszpanii, Polsce, Chinach, Stanach Zjednoczonych i Brazylii. W roku 2013 jej obroty osiągnęły wartość 400 mln euro, a liczba zatrudnionych wynosiła 4500 osób.

MM Packaging jest częścią austriackiej grupy Mayr-Melnhof zatrudniającej 9400 osób na całym świecie. MM Packaging posiada 34 zakłady produkcyjne w 17 krajach, a jego obroty sięgają 1,19 mld euro.

Na podstawie graphiline.com opracowała IZ