Metalizowane zakrętki z drewna od Pujolasos i Decopak
3 Mar 2015 12:39

Pujolasos wood & pack, producent luksusowych drewnianych opakowań, oraz Decopak Europ, firma specjalizująca się w dekorowaniu powierzchni rozmaitych – głównie ekskluzywnych – produktów (obie z Hiszpanii), wypuściły na rynek świeżo opatentowaną metalizowaną zakrętkę wykonaną z drewna.

Zaprezentowana podczas ostatniego paryskiego Kongresu PCD (skierowanego do ekspertów z branży opakowań na kosmetyki i perfumy) nowość o nazwie „Luxury Wood” to seria zakrętek z drewna z metalicznym wykończeniem, powstających w technologii opatentowanej przez obie wspomniane firmy.

„Elegancki, rzucający się w oczy odcień został osiągnięty w efekcie zastosowania metalicznego lakieru i jest dostępny w szerokiej gamie kolorów i tonów. Oferujemy zakrętki o matowym lub lśniącym wykończeniu, w wielu kolorach i z indywidualnymi dekoracjami. Aby zagwarantować odporność wszystkich wykończeń na czynniki zewnętrzne, zakrętki przeszły najbardziej rygorystyczne testy kontroli jakości” - czytamy w oświadczeniu firmy Pujolasos.

Drewno używane przez Pujolasos posiada certyfikat PEFC potwierdzający, że pochodzi z upraw leśnych prowadzonych zgodnie z filozofią zrównoważonego rozwoju. Dzięki niemu nabywcy produktów z zakrętkami zyskują pewność, że przyczyniają się do zwalczania procederu bezprawnego wycinania lasów.

Na podstawie informacji serwisu Premium Beauty News opracował TK