Metpack zapowiada się na maj 2017 r.
16 Dec 2014 10:55

Przygotowania do 9. edycji największych targów branży opakowań z metalu rozpoczęły się zaledwie w pół roku po zakończeniu ostatniej – zdaniem organizatorów najbardziej udanej w historii. W dniach 2-6 maja 2017 r. tereny wystawowe Messe Essen po raz kolejny zamienią się w miejsce spotkań i prezentacji najnowszych rozwiązań dla producentów i klientów tego sektora opakowań. Możemy spodziewać się kolejnych rekordów uczestnictwa – już teraz 95 proc. tegorocznych wystawców potwierdziło chęć udziału w imprezie w 2017 r.

Tak jak w roku bieżącym termin wystawy będzie niemal idealnie pokrywał się z odbywającymi się w Düsseldorfie targami interpack, co ułatwi zwiedzającym uczestnictwo w obu wydarzeniach. Metpack to impreza o ogromnym międzynarodowym znaczeniu dla sektora: w tym roku 85% wystawców i 75% gości pochodziło spoza Niemiec.

Przez cztery edycje z rzędu kolejne targi biły rekordy liczby wystawców: w 2014 r. ponad 240 firm (wśród nich wielu globalnych graczy, takich jak ArcelorMittal, ThyssenKrupp Rasselstein, KBA MetalPrint oraz Soudronic) pokazało swoje nowości w zakresie produkcji, uszlachetniania oraz recyklingu opakowań metalowych. Ponad 91% z nich wyraziło satysfakcję z osiągniętych celów biznesowych. Przez pięć dni trwania targów w Essen osiągnęły one obroty przekraczające łącznie 1 mld euro.

Na podstawie informacji Messe Essen opracował TK