Metsä Board członkiem sieci Xeikon Aura
30 Jan 2015 13:17

Po przeprowadzeniu wymagających badań zakończonych certyfikacją sześciu tektur, spółka Xeikon, producent maszyn do druku cyfrowego, przyjęła do swej sieci partnerskiej Aura firmę Metsä Board, wiodącego europejskiego producenta tektur z pierwotnych mas włóknistych. Tektury obecnie uznawane za certyfikowane podłoże do druku za pomocą maszyn cyfrowych z serii Xeikon 3000 to Carta Allura, Carta Elega, Carta Solida, Avanta Prima, Simcote i Carta Integra.

„Druk cyfrowy jest coraz bardziej popularny w branży opakowaniowej, ponieważ właściciele marek dostrzegają jego zalety przy produkcji małych nakładów, dostosowywaniu treści do różnych rynków i języków, przygotowywaniu limitowanych serii opakowań, tworzeniu opakowań powiązanych z wydarzeniami sportowymi lub kulturalnymi, personalizacji i wielu innych zastosowaniach” – powiedział Lauri Järvinen, Technical Marketing Manager w spółce Metsä Board. „Przyjęcie do sieci Xeikon Aura daje naszym klientom dodatkową zachętę do wyboru naszych tektur do druku cyfrowego.”

„Z prawdziwą przyjemnością witamy Metsä Board w sieci Aura, oferując jej produkty w ramach kompleksowego rozwiązania do produkcji pudełek składanych – Folding Carton Production Suite” – powiedział Filip Weymans, Director Segment Marketing Labels and Packaging w spółce Xeikon. „Doceniamy powtarzalność parametrów tych tektur oraz ich dostosowanie do różnych segmentów rynku, takich jak produkty spożywcze, wyroby cukiernicze, leki, kosmetyki i opakowania luksusowe, a także ogólne zastosowania w branży opakowań. Jest to znakomite uzupełnienie naszej kompleksowej oferty w zakresie produkcji opakowań.”

Jako partner w sieci Aura, spółka Metsä Board weźmie udział w imprezie branżowej Xeikon Café Packaging Innovations, organizowanej w Belgii w dniach 10-12 marca. Xeikon zaprezentuje tam wraz ze swoimi partnerami rozwiązania do produkcji etykiet i tekturowych opakowań składanych. Źródło: Metsä Board