Metsä Board Magazine zdobywa nagrodę Ozzie
8 Jan 2015 09:46

Numer 1/2014 Metsä Board Magazine zdobył pierwsze miejsce w kategorii ogólnego projektu graficznego B2B w konkursie Folio 2014. Na tym największym międzynarodowym konkursie w dziedzinie publikacji czasopism Metsä Board Magazine zdobył nagrodę Ozzie w tej kategorię już po raz drugi.

“Ogromnie się cieszymy z uznania wyrażonego dla tego numeru naszego magazynu” - mówi Juha Laine, Wiceprezes odpowiedzialny za Dział Komunikacji i Relacji z Inwestorami w Metsä Board. „Wspólnie z ekspertami w dziedzinie poligrafii z firmy API Laminates i naszą agencją projektową Otavamedia udało nam się stworzyć wyjątkowy materiał wydawniczy z okazji wprowadzenia na rynek nowego kartonu Carta Allura.”

“Tym co szczególnie przyciąga wzrok jest okładka tego drukowanego wydania. W celu stworzenia niepowtarzalnego wyglądu użyliśmy w tej części magazynu kartonu Carta Allura w połączeniu z laminacją i głęboko tłoczonymi soczewkami Fresnela z farbami drukarskimi na powierzchni laminowanych soczewek” - mówi Laine. „Atrakcyjne połączenia fotografii, ilustracji i infografiki można też znaleźć na pozostałych stronach magazynu. Cała publikacja prezentuje się znakomicie, zarówno w formie papierowej jak i w wersji elektronicznej, i mamy nadzieję, że będzie ona inspiracją do tworzenia wspaniałych opakowań” - dodaje Laine.

W kategorii tej jurorzy oceniali cały projekt magazynu: sekcje, działy, artykuły, czytelność, łatwość nawigacji, wykorzystanie szaty graficznej i zdjęć oraz dopasowanie projektu do prezentowanej tematyki.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 11 grudnia w Nowym Jorku. Nagrody Eddie i Ozzie w konkursie Folio to jedyne nagrody, które obejmują wszystkie rodzaje magazynów: magazyny konsumenckie, B2B, niestandardowe i stowarzyszeniowe. Nagrody Eddie przyznawane są za najlepsze treści redakcyjne, a nagrody Ozzie za najlepsze projekty graficzne. W zależności od nakładu i rodzaju rynku występuje podział na różne kategorie. Dzięki temu konkurują ze sobą tylko publikacje o podobnej wielkości nakładu i zakresie tematycznym. Jest to największy konkurs w dziedzinie publikacji czasopism, na którym przyznaje się ponad 140 nagród i ocenia ponad 2000 zgłoszeń.

Źródło: Metsä Board